Franse en Nigerijnse troepen doden 120 'terroristen'
NIAMEY (ANP) - Franse troepen hebben tijdens een gezamenlijke operatie met het leger in Niger 120 "terroristen" gedood in het zuidwesten van het Afrikaanse land. Ook is materiaal om bommen te maken in beslag genomen. Dat laat het ministerie van Defensie van Niger weten. Er zouden geen slachtoffers zijn gevallen onder de Nigerijnse en Franse troepen.
Minister Issoufou Katambe van Defensie prijst in de verklaring de "samenwerking in de strijd tegen terrorisme".
De autoriteiten in het gebied waar de terroristen zijn gedood hebben strenge veiligheidsmaatregelen getroffen nadat in december en januari in totaal 174 militairen uit Niger stierven na aanvallen van jihadistische groepen. Lokale markten zijn gesloten en het gebruik van motors is verboden. Al twee jaar is de noodtoestand in dit grensgebied met Mali en Burkina Faso van kracht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.
51 minuten geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.
1 uur geledenN i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea
2 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
9 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
10 uur geleden