Franse en Nigerijnse troepen doden 120 'terroristen'
NIAMEY (ANP) - Franse troepen hebben tijdens een gezamenlijke operatie met het leger in Niger 120 "terroristen" gedood in het zuidwesten van het Afrikaanse land. Ook is materiaal om bommen te maken in beslag genomen. Dat laat het ministerie van Defensie van Niger weten. Er zouden geen slachtoffers zijn gevallen onder de Nigerijnse en Franse troepen.
Minister Issoufou Katambe van Defensie prijst in de verklaring de "samenwerking in de strijd tegen terrorisme".
De autoriteiten in het gebied waar de terroristen zijn gedood hebben strenge veiligheidsmaatregelen getroffen nadat in december en januari in totaal 174 militairen uit Niger stierven na aanvallen van jihadistische groepen. Lokale markten zijn gesloten en het gebruik van motors is verboden. Al twee jaar is de noodtoestand in dit grensgebied met Mali en Burkina Faso van kracht.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De gouverneur van de Noord-Italiaanse regio Veneto heeft vanwege het noodweer van vrijdag en zaterdagnacht in zijn regio de noodtoestand afgekondigd. Dat meldt omroep RAI.
1 uur geledenLASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental door een Russische drone-aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv is opgelopen naar 37. Dat meldde regionaal bestuurder Tymoer Tkatsjenko, die stelde dat het reddingswerk doorgaat.
1 uur geledenCREMONA (ANP) - Door hevig noodweer in grote delen van Noord-Italië zijn tientallen mensen gewond geraakt. Ook zorgden de extreme omstandigheden voor schade aan tientallen gebouwen en zeker 10.000 auto's. Daarover berichten Italiaanse media.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP) - In Nepal zijn na de overstromingen van afgelopen week tot dusver 184 toeristen gered. Dat meldt het Nepalese toerismebureau (NTB), dat ook laat weten dat met 420 buitenlanders nog geen contact is.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Een Russische aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft aan zeker 27 mensen het leven gekost. Nog eens 42 personen raakten gewond, meldt een Oekraïense bestuurder. De aanval zou hebben plaatsgevonden in het district Boetsja.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India gaat gletsjers extra in de gaten houden in de grensregio's met Nepal en China. Dat maakten de Indiase autoriteiten bekend nadat overstromingen in het bergachtige gebied deze week honderden levens hadden gekost.
5 uur geleden