Franse en Nigerijnse troepen doden 120 'terroristen'
NIAMEY (ANP) - Franse troepen hebben tijdens een gezamenlijke operatie met het leger in Niger 120 "terroristen" gedood in het zuidwesten van het Afrikaanse land. Ook is materiaal om bommen te maken in beslag genomen. Dat laat het ministerie van Defensie van Niger weten. Er zouden geen slachtoffers zijn gevallen onder de Nigerijnse en Franse troepen.
Minister Issoufou Katambe van Defensie prijst in de verklaring de "samenwerking in de strijd tegen terrorisme".
De autoriteiten in het gebied waar de terroristen zijn gedood hebben strenge veiligheidsmaatregelen getroffen nadat in december en januari in totaal 174 militairen uit Niger stierven na aanvallen van jihadistische groepen. Lokale markten zijn gesloten en het gebruik van motors is verboden. Al twee jaar is de noodtoestand in dit grensgebied met Mali en Burkina Faso van kracht.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
5 uur geleden