Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse en Iraanse ministers ontmoeten elkaar in Beijing

Franse en Iraanse ministers ontmoeten elkaar in Beijing

BEIJING (ANP/AFP) - De Franse en de Iraanse ministers van Buitenlandse Zaken hebben elkaar in de Chinese hoofdstad Beijing gesproken. De Franse minister Catherine Colonna heeft tijdens een Frans staatsbezoek aan China donderdag haar Iraanse collega Hossein Amir-Abdollahian benaderd en onder meer gevraagd om de vrijlating van zes Fransen die in Iran vastzitten.

De Iraanse bewindsman is in Beijing als gevolg van de succesvolle bemiddeling van China tussen Iran en Saudi-Arabië. Bijna een maand geleden besloten de twee rivaliserende landen tijdens een bijeenkomst in Beijing officieel de in 2016 verbroken diplomatieke betrekkingen weer aan te knopen. De Iraanse minister heeft donderdag in Beijing met zijn Saudische collega prins Faisal bin Farhan over de praktische uitvoering van dat voornemen gesproken.

Colonna is in China omdat ze met president Emmanuel Macron woensdag is meegegaan voor een driedaags staatsbezoek aan China. Vrijdag spreekt Macron nog een keer, en dan in informele sfeer, met zijn Chinese collega Xi Jinping, in de historische Zuid-Chinese havenstad Guangzhou, ook bekend als Kanton.

Meer uit Buitenland

Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

22 minuten geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

27 minuten geleden
Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

2 uur geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

2 uur geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

2 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

3 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

3 uur geleden