Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse elektriciteitsmaatschappij EDF lijdt miljardenverlies

Franse elektriciteitsmaatschappij EDF lijdt miljardenverlies

PARIJS (ANP) - Energieconcern Electricité de France (EDF) heeft in het afgelopen halfjaar een miljardenverlies geleden. Dat kwam onder andere door slecht functionerende kerncentrales en een door de overheid ingesteld prijsplafond. De Franse regering besloot onlangs om het bedrijf volledig te nationaliseren om orde op zaken te stellen.

Reactoren van kerncentrales van EDF lagen de afgelopen tijd geregeld stil omdat bij pijpleidingen van centrales barstjes werden gevonden. Om aan zijn leveringsverplichtingen te blijven voldoen, moest het bedrijf elektriciteit inkopen op de groothandelsmarkt. Daar zijn de prijzen sterk gestegen vanwege de Russische inval in Oekraïne. Tegelijkertijd stelde de Franse regering een maximumprijs in die energiemaatschappijen aan particulieren konden vragen voor stroom. Dit maakte het onmogelijk om alle extra kosten door te berekenen aan huishoudens.

Door de omstandigheden leed EDF een nettoverlies van 5,3 miljard euro. Een jaar eerder had het bedrijf nog een kleine 4,2 miljard euro winst geboekt. De omzet steeg dankzij de gestegen groothandelsprijzen voor elektriciteit juist met twee derde tot 66,3 miljard euro.

De Franse overheid heeft al ongeveer 84 procent van EDF in handen, maar wil ook de overige aandelen voor in totaal 9,7 miljard euro opkopen. Die stap zou het gemakkelijker maken om hervormingen door te voeren binnen het bedrijf. Daarnaast zou het investeringen in nieuwe reactoren versnellen. Een stabieler EDF moet Frankrijk uiteindelijk minder afhankelijk maken van het buitenland voor zijn energie, is het idee.

Meer uit Financieel

Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

6 minuten geleden
Inflatie eurozone valt hoger uit op 2,6 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart uitgekomen op 2,6 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee nog harder gestegen dan eerder gemeld, door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

50 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp daalt met bijna 6 cent

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is donderdag bijna 6 eurocent goedkoper geworden aan de pomp. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,589 euro bedraagt. Een week geleden stond de dieselprijs nog op een recordhoogte van 2,819 euro per liter.

1 uur geleden
Weer honderden vluchten in Duitsland geannuleerd door staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door stakingen bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa zijn donderdag opnieuw honderden vluchten in Duitsland geannuleerd. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geschrapt.

1 uur geleden
Moederbedrijf Zara slachtoffer van datalek

ARTEIXO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inditex, het moederbedrijf van Zara, heeft te maken gekregen met een datalek. Er ligt geen informatie van klanten op straat, aldus de moderetailer. Het zou gaan om informatie over zakelijke relaties.

1 uur geleden
Topman easyJet ziet voorlopig geen tekort aan kerosine

LONDEN (ANP) - EasyJet ziet nog geen tekort aan kerosine ontstaan op de luchthavens waar de Britse luchtvaartmaatschappij naartoe vliegt. Topman Kenton Jarvis stelt een maand vooruit te kunnen kijken en daar nog geen problemen te zien.

1 uur geleden
Huizenprijs zakt tot onder de half miljoen euro, aanbod neemt toe

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs van bestaande koopwoningen in Nederland is in het afgelopen kwartaal weer onder de half miljoen euro gezakt. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) donderdag. Een huis kostte in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld 484.658 euro. Dat is 2,7 procent goedkoper dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

2 uur geleden