Franse economische groei eind 2023 gestagneerd
PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar niet gegroeid, maar ook niet gekrompen ten opzichte van de drie voorgaande maanden. Huishoudens kochten minder en ook de binnenlandse investeringen liepen terug. Daar staat tegenover dat Frankrijk meer verdiende aan de export, meldt het nationale statistiekbureau Insee bij een eerste raming.
Ook in het derde kwartaal steeg of daalde het bruto binnenlands product (bbp) van Frankrijk niet. Daarmee komt de Franse economische groei over heel 2023 uit op 0,9 procent, wat veel minder is dan de stijging van het bbp van 2,5 procent in 2022.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
1 uur geledenOAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat aanbieders van kunstmatige intelligentie (AI) inhuren om cyberaanvallen te identificeren. Dat zegt de Franse minister David Amiel naar aanleiding van de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt. Het bedrijf groeide in het eerste kwartaal ook al. Wel blijven de verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's, net als in de vorige periode, verder omlaaggaan.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amerikaanse staten zijn in de rechtbank in het Californische Oakland begonnen met het uiteenzetten van hun zaak tegen Meta. Een groep staten heeft het grote techbedrijf aangeklaagd, omdat de socialemediaplatforms Facebook en Instagram zo zouden zijn ontworpen dat ze de geestelijke gezondheid van jonge gebruikers schaden.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft met de Amerikaanse president Donald Trump gesproken in aanloop naar nieuwe Amerikaanse importheffingen van 50 procent die woensdag dreigen in te gaan. Canada probeert op het laatste moment om een akkoord te sluiten om nieuwe heffingen te voorkomen.
5 uur geleden