Franse economie toont sterk herstel in derde kwartaal
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie heeft in het derde kwartaal een sterk herstel doorgemaakt. Economen hadden in doorsnee niet op zo'n krachtige opleving gerekend. Toch blijven veel kenners pessimistisch aangezien nieuwe lockdownmaatregelen inmiddels weer voor nieuwe economische problemen zorgen.
Vergeleken met het tweede kwartaal veerde de economie in de maanden juli, augustus en september met 18,2 procent op, zo komt naar voren uit voorlopige cijfers van het Franse statistiekbureau. Een periode eerder zakte de economie onder druk van de eerste lockdown nog met een herziene 13,7 procent in. Economen hadden voor het derde kwartaal eigenlijk op een plus van 15 procent gerekend.
Het herstel was afgelopen kwartaal overigens niet zo sterk dat de Franse economie ook al boven zijn niveau van een jaar eerder uitsteeg. Het bruto binnenlands product (bbp) was nog altijd 4,3 procent kleiner dan een jaar eerder. Kenners hadden op jaarbasis eigenlijk op een krimp van 7,3 procent gerekend.
In Spanje is sprake van een vergelijkbaar beeld. Ook hier trok de economie veel sterker aan dan verwacht, met een plus van 16,7 procent op kwartaalbasis. Vergeleken met een jaar eerder ging de Spaanse economie evenwel 8,7 procent achteruit. Later op de dag komen er ook nog nieuwe cijfers naar buiten over de Duitse en de Italiaanse economie en de economie van de eurozone als geheel.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquĂȘte onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
3 uur geleden