Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse economie herstelt langzaam na versoepelingen lockdown

Franse economie herstelt langzaam na versoepelingen lockdown

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie herstelt traag na de eerste versoepelingen van de beperkingen om het coronavirus in te dammen. Dat komt naar voren uit een onderzoek van de Franse centrale bank.

De weggevallen economische activiteit vanwege de coronacrisis bedroeg vorige maand 27 procent. Dat is slechts een marginale verbetering ten opzichte van een maand eerder, toen het nog 32 procent was. Het betere cijfer komt doordat meerdere bedrijven weer zijn begonnen te produceren nadat hun fabrieken tijdens de piek van de virusuitbraak op slot waren gegaan.

Volgens de centrale bank zal de economische activiteit in mei nog steeds aanzienlijk lager liggen dan normaal. De ambitie is om de maatstaf voor verloren activiteit terug te brengen met nog eens 10 procentpunten, aldus het hoofd van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau. De twee maanden van de lockdown kostten de Franse economie zo'n 6 procent van de jaarlijkse economische groei.

In de Franse politiek klinken waarschuwingen dat het herstel van de economie veel tijd in beslag zal nemen. De lockdown heeft permanente schade achtergelaten, zoals bedrijven die kopje onder gingen en de stijging van het aantal werklozen.

Meer uit Financieel

Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

21 minuten geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

1 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

1 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

2 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

2 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

2 uur geleden
Export groeit opnieuw, import kent grootste stijging in jaren

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden