Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse economie groeide harder dan verwacht

Franse economie groeide harder dan verwacht

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal aanzienlijk sterker gegroeid dan verwacht. Het versoepelen van de meeste coronamaatregelen leidde ertoe dat consumenten weer meer gingen uitgeven en dat gaf de economie een zetje, meldt het Franse statistiekbureau INSEE. Ook de export nam flink toe.

Ten opzichte van het tweede kwartaal groeide het bruto binnenlands product (bbp) van Frankrijk met 3 procent. Economen hadden in doorsnee op een toename met 2,2 procent gerekend. Ook de economische groei voor het tweede kwartaal werd iets naar boven bijgesteld. Die kwam uit op 1,3 procent in plaats van 1,1 procent.

Volgens INSEE is de Franse economie nu bijna op het niveau van voor de coronacrisis. Het statistiekbureau voorspelde eerder al dat het bbp dit jaar met 6,25 procent zal groeien. De vooruitzichten zijn momenteel minder gunstig.

Door de oplopende inflatie kopen consumenten weer minder. De geldontwaarding kwam deze maand uit op 2,6 procent op jaarbasis volgens een eerste raming van het statistiekbureau. Tegelijkertijd hebben bedrijven last van problemen met de levering van goederen. Dat leidt er nog altijd toe dat fabrieken niet op hun volledige capaciteit kunnen produceren. Ook de hoge energieprijzen zitten sommige bedrijven dwars.

Meer uit Financieel

Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

53 minuten geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

1 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

2 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

3 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

4 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

5 uur geleden