Franse economie eind 2024 gekrompen na uitdoven olympisch effect
PARIJS (ANP) - De Franse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar licht gekrompen. Het positieve effect van de Olympische Spelen en Paralympische Spelen op het bruto binnenlands product (bbp) was uitgewerkt, terwijl ze eerder voor hogere uitgaven zorgden.
In het vierde kwartaal stegen de uitgaven van consumenten minder hard en verdiende Frankrijk minder aan handel met het buitenland. Het bbp daalde in die periode 0,1 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal, meldt het Franse nationale statistiekbureau Insee in een eerste raming.
In het derde kwartaal groeide de economie nog 0,4 procent. In heel 2024 steeg het Franse bbp 1,1 procent.
De periode van krimp viel samen met een politieke crisis in Parijs. Toenmalig premier Michel Barnier slaagde er niet in steun te vinden in het Franse parlement voor bezuinigingsmaatregelen die het begrotingstekort van de overheid moesten verkleinen. Hij trad in december af en werd opgevolgd door François Bayrou, die zichzelf ook de taak heeft gesteld de overheidsuitgaven te verlagen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
22 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
1 dag geleden