Franse economie eind 2024 gekrompen na uitdoven olympisch effect
PARIJS (ANP) - De Franse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar licht gekrompen. Het positieve effect van de Olympische Spelen en Paralympische Spelen op het bruto binnenlands product (bbp) was uitgewerkt, terwijl ze eerder voor hogere uitgaven zorgden.
In het vierde kwartaal stegen de uitgaven van consumenten minder hard en verdiende Frankrijk minder aan handel met het buitenland. Het bbp daalde in die periode 0,1 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal, meldt het Franse nationale statistiekbureau Insee in een eerste raming.
In het derde kwartaal groeide de economie nog 0,4 procent. In heel 2024 steeg het Franse bbp 1,1 procent.
De periode van krimp viel samen met een politieke crisis in Parijs. Toenmalig premier Michel Barnier slaagde er niet in steun te vinden in het Franse parlement voor bezuinigingsmaatregelen die het begrotingstekort van de overheid moesten verkleinen. Hij trad in december af en werd opgevolgd door François Bayrou, die zichzelf ook de taak heeft gesteld de overheidsuitgaven te verlagen.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
13 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
16 uur geleden