Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse, Duitse en Italiaanse leiders aangekomen in Kiev

Franse, Duitse en Italiaanse leiders aangekomen in Kiev

KIEV (ANP/RTR) - De leiders van Frankrijk, Duitsland en Italië zijn volgens de Franse regering donderdagochtend aangekomen in Kiev. De Franse president Emmanuel Macron heeft samen met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Italiaanse premier Mario Draghi de nachttrein genomen vanuit Polen. Het is het eerste bezoek van de leiders van de belangrijkste landen van de Europese Unie sinds het begin van de Russische invasie in Oekraïne.

Macron zei bij aankomst in Kiev dat dit een belangrijk moment is. Hij zal de Oekraïense president Volodimir Zelenski bezoeken met "een boodschap van Europese solidariteit".

Met name Scholz en Macron hebben de laatste tijd kritiek gekregen uit Oekraïne op hun handelen tijdens de oorlog. Scholz zou te terughoudend zijn bij het sturen van wapens en Macron is volgens Zelenski niet hard genoeg voor de Russen. Vooral Macron heeft namelijk benadrukt dat er met het Kremlin moet worden gecommuniceerd, om te kunnen onderhandelen over een eventuele wapenstilstand. Oekraïne vreest dat de economische belangen van de rest van Europa daarbij zwaarder wegen dan de Oekraïense overwinning in de oorlog.

Wapens

Verwacht wordt dat Zelenski de Europese leiders zal vragen om meer en zwaardere wapens. Woensdag kwamen de defensieministers van de NAVO bijeen en verschillende landen beloofden meer wapens te sturen. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben raketten, artillerie en munitie toegezegd. Naar verluidt stuurt ook Nederland antischeepsraketten naar Oekraïne.

Het bezoek aan Kiev komt een dag voordat de Europese Commissie met een advies komt over de aanvraag van Oekraïne om lid te worden van de EU. De verwachting is dat de commissie positief is over een kandidaat-status. Oekraïne hoopt versneld het lidmaatschap van de EU te kunnen krijgen, maar landen als Nederland en Duitsland hebben nog twijfels of Oekraïne kandidaat-lid moet worden.

Meer uit Buitenland

Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

34 minuten geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

45 minuten geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

2 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

2 uur geleden
VS stoppen vlucht met uitgezette burgers naar Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.

3 uur geleden
Rechtbank in Moskou veroordeelt topfiguren ICC tot lange celstraf

MOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.

4 uur geleden
Turkije roept Rusland op tot gedeeltelijk staakt-het-vuren

ASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.

4 uur geleden