
Franse doelpuntenrecordhouder WK voetbal Fontaine (89) overleden
PARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Just Fontaine is op 89-jarige leeftijd overleden, zo heeft zijn familie bevestigd aan de het Franse persbureau AFP. Fontaine is recordhouder met betrekking tot het aantal gemaakte doelpunten op hetzelfde WK.
Op het wereldkampioenschap van 1958, gehouden in Zweden, was Fontaine dertien keer trefzeker. Hij scoorde vier keer in de troostfinale tegen West-Duitsland, die met 6-3 werd gewonnen door de Fransen. Fontaine speelde onder meer voor de Franse clubs Nice en Stade Reims.
Brazilië werd wereldkampioen in Zweden door het gastland in de finale met 5-2 te verslaan. In de eindstrijd scoorde de onlangs overleden Pelé twee keer voor de Brazilianen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komende maanden niet de beschikking over aanvaller Mika Godts. De 18-jarige Belg kampt met een bovenbeenblessure.
49 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - Sheffield United heeft trainer Paul Heckingbottom ontslagen. De vorig seizoen gepromoveerde club van de Nederlandse middenvelder Gustavo Hamer staat op de laatste plaats in de Premier League. In de eerste veertien duels werden slechts 5 punten gepakt.
1 uur geledenDORTMUND (ANP/RTR) - Borussia Dortmund kan de komende week geen beroep doen op aanvaller Sébastien Haller. De 29-jarige oud-Ajacied kampt met een lichte knieblessure.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Gérald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, heeft dinsdag een verbod uitgevaardigd voor supporters van Olympique Lyon om het inhaalduel met Olympique Marseille van woensdag bij te wonen. De wedstrijd werd eind oktober vlak voor aanvang uitgesteld, nadat de spelersbus van Lyon bij aankomst bij het stadion werd bekogeld door de aanhang van Marseille.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Assistent Michael Dingsdag neemt tot de winterstop bij FC Volendam de taken van trainer Matthias Kohler over. De Duitse coach verklaarde afgelopen vrijdag samen met de complete technische staf op te stappen uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - De voetballers van Kroatië gaan tijdens het EK in Duitsland trainen in het Volksparkstadion van Hamburger SV. Dat maakte de voetbalbond van het land bekend. De ploeg verblijft tijdens het toernooi van komende zomer in Neuruppin, in de deelstaat Brandenburg.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Atalanta heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie al voor de zesde keer een verlies geleden. Met de Nederlanders Teun Koopmeiners, Marten de Roon en Hans Hateboer in de basis en Mitchel Bakker als invaller ging de ploeg uit Bergamo bij Torino met 3-0 onderuit.
16 uur geleden