Franse doelman Lloris evenaart op WK recordinternational Thuram
DOHA (ANP) - Hugo Lloris begint zondag in de achtste finale van het WK tegen Polen aan zijn 142e interland voor het Franse voetbalelftal. De 35-jarige doelman komt daarmee op gelijke hoogte met recordinternational Lilian Thuram. De rechtsback was international van 1994 tot 2008.
Lloris, die uitkomt voor Tottenham Hotspur, debuteerde eind 2008 in de nationale ploeg, enkele maanden nadat Thuram na het EK zijn interlandcarrière had beëindigd. Lloris werd al snel de nummer 1 onder de lat bij 'Les Bleus' en is ook al jaren aanvoerder. Vier jaar geleden veroverde Lloris met Frankrijk de wereldtitel.
Als Frankrijk van Polen wint, kan Lloris zaterdag alleen aan kop komen op de lijst van Franse spelers met de meeste interlands. Engeland of Senegal is dan in de kwartfinale de opponent.
Bij de Fransen keren spelers als Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Olivier Giroud en Ousmane Dembélé terug in het basiselftal. Zij begonnen in de met 1-0 verloren laatste groepswedstrijd tegen Tunesië op de bank. Frankrijk was na twee duels al zeker van een plek in de achtste finales.
Robert Lewandowski van FC Barcelona is de aanvalsleider van Polen. Feyenoord-middenvelder Sebastian Szymanski staat ook in de basis.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
8 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
16 uur geleden