Franse doelman Lloris evenaart op WK recordinternational Thuram
DOHA (ANP) - Hugo Lloris begint zondag in de achtste finale van het WK tegen Polen aan zijn 142e interland voor het Franse voetbalelftal. De 35-jarige doelman komt daarmee op gelijke hoogte met recordinternational Lilian Thuram. De rechtsback was international van 1994 tot 2008.
Lloris, die uitkomt voor Tottenham Hotspur, debuteerde eind 2008 in de nationale ploeg, enkele maanden nadat Thuram na het EK zijn interlandcarrière had beëindigd. Lloris werd al snel de nummer 1 onder de lat bij 'Les Bleus' en is ook al jaren aanvoerder. Vier jaar geleden veroverde Lloris met Frankrijk de wereldtitel.
Als Frankrijk van Polen wint, kan Lloris zaterdag alleen aan kop komen op de lijst van Franse spelers met de meeste interlands. Engeland of Senegal is dan in de kwartfinale de opponent.
Bij de Fransen keren spelers als Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Olivier Giroud en Ousmane Dembélé terug in het basiselftal. Zij begonnen in de met 1-0 verloren laatste groepswedstrijd tegen Tunesië op de bank. Frankrijk was na twee duels al zeker van een plek in de achtste finales.
Robert Lewandowski van FC Barcelona is de aanvalsleider van Polen. Feyenoord-middenvelder Sebastian Szymanski staat ook in de basis.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
17 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
19 uur geleden