Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse documentaire wint Gouden Beer op filmfestival Berlijn

Franse documentaire wint Gouden Beer op filmfestival Berlijn

BERLIJN (ANP) - De documentaire Sur l'Adamant heeft de belangrijkste prijs in de wacht gesleept op het filmfestival van Berlijn. De film van de Franse regisseur Nicolas Philibert won de Gouden Beer, de prijs voor de beste film. Die gaat over een boot in Parijs waar patiënten met psychische problemen worden opgevangen.

"Ik heb geprobeerd het zo discriminerende beeld dat wij vaak hebben van gekke mensen om te draaien", zei Philibert, nadat hij de prijs in ontvangst had genomen. "Ook als we ons niet met hen kunnen identificeren, wil ik dat we in staat zijn op zijn minst te erkennen wat ons verbindt."

De prijs voor beste acteerprestatie ging dit jaar naar een kind van acht. Sofía Otero kreeg een Zilveren Beer voor haar hoofdrol in de film 20.000 especies de abejas. Volgens het filmfestival is Otero de jongste winnares in de geschiedenis van de Berlinale.

Een andere belangrijke prijs ging naar de Franse filmmaker Philippe Garrel. Hij kreeg de prijs voor beste regie in Le grand chariot. Zilveren Beren waren er ook voor Thea Ehre (beste bijrol) en voor Angela Schanelec, die volgens de jury voor de rolprent Music het beste scenario afleverde.

Actrice Kristen Stewart was dit jaar de juryvoorzitter van het festival van Berlijn. De 73e editie eindigt zondag.

Meer uit Buitenland

Spoedonderzoek naar banden Britse ex-bewindsman met Epstein

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.

43 minuten geleden
Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

2 uur geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

3 uur geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

5 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

5 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

6 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

7 uur geleden