Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse documentaire wint Gouden Beer op filmfestival Berlijn

Franse documentaire wint Gouden Beer op filmfestival Berlijn

BERLIJN (ANP) - De documentaire Sur l'Adamant heeft de belangrijkste prijs in de wacht gesleept op het filmfestival van Berlijn. De film van de Franse regisseur Nicolas Philibert won de Gouden Beer, de prijs voor de beste film. Die gaat over een boot in Parijs waar patiënten met psychische problemen worden opgevangen.

"Ik heb geprobeerd het zo discriminerende beeld dat wij vaak hebben van gekke mensen om te draaien", zei Philibert, nadat hij de prijs in ontvangst had genomen. "Ook als we ons niet met hen kunnen identificeren, wil ik dat we in staat zijn op zijn minst te erkennen wat ons verbindt."

De prijs voor beste acteerprestatie ging dit jaar naar een kind van acht. Sofía Otero kreeg een Zilveren Beer voor haar hoofdrol in de film 20.000 especies de abejas. Volgens het filmfestival is Otero de jongste winnares in de geschiedenis van de Berlinale.

Een andere belangrijke prijs ging naar de Franse filmmaker Philippe Garrel. Hij kreeg de prijs voor beste regie in Le grand chariot. Zilveren Beren waren er ook voor Thea Ehre (beste bijrol) en voor Angela Schanelec, die volgens de jury voor de rolprent Music het beste scenario afleverde.

Actrice Kristen Stewart was dit jaar de juryvoorzitter van het festival van Berlijn. De 73e editie eindigt zondag.

Meer uit Buitenland

Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

1 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

1 uur geleden
Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

3 uur geleden
Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

3 uur geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

4 uur geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

5 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

5 uur geleden