Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse diplomaten staken uit onvrede over regeringsbeleid

Franse diplomaten staken uit onvrede over regeringsbeleid

PARIJS (ANP/AFP) - Franse diplomaten zijn donderdag in staking gegaan uit protest tegen het beleid van de regering van president Emmanuel Macron. Ze verwijten de regering dat die het belang van hun werk onvoldoende erkent en onterecht bezuinigt op de diplomatieke dienst en zo ook het aanzien van Frankrijk in de wereld schaadt.

Het is de eerste Franse diplomatenstaking in 20 jaar. Frankrijk heeft een van de uitgebreidste diplomatieke diensten ter wereld, met 1800 diplomaten en 13.500 ambtenaren op het ministerie van Buitenlandse Zaken die voor de dienst werken. Franse regeringen proberen al jaren van de dure dienst af te komen. Sinds 2007 wordt er fors gesneden in de uitgaven en het personeelsbestand is daardoor met een vijfde gekrompen. Volgens de stakende diplomaten is er nu veel te weinig personeel en krijgen ze slecht betaald.

Tot 'overmaat van ramp' wil de huidige regering nog een stap verder. Ze wil de diplomatieke dienst per 1 januari 2023 eigenlijk opheffen en laten opgaan in een groter administratief geheel. Feitelijk wordt dan de speciale status van diplomaten afgeschaft en kunnen ambtenaren uit alle geledingen van de staat het land als diplomatiek medewerker vertegenwoordigen. De voormalige diplomaten kunnen straks ook als ambtenaar in Frankrijk worden ingeschakeld en 'overal' terechtkomen, bijvoorbeeld als ambtenaar op een ministerie dat zich niet op Buitenlandse Zaken richt of in functies in de departementen.

Meer uit Buitenland

VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

4 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

5 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

5 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

6 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

6 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

6 uur geleden