Franse 'coronapas' verplicht vanaf woensdag
PARIJS (ANP) - Volwassenen die een groot evenement of een culturele instelling in Frankrijk willen bezoeken, moeten vanaf woensdag een gezondheidspas kunnen tonen. De 'pass sanitaire' toont aan dat de bezitter is ingeënt tegen het coronavirus, negatief is getest of recent is hersteld van Covid-19. Vanaf augustus is de pas ook verplicht in cafés, restaurants en sommige winkelcentra.
Volgens een recente peiling steunt 62 procent van de Fransen de maatregel, maar er is ook veel verzet. Zaterdag demonstreerden in Parijs nog zo'n 114.000 mensen tegen de pas. De protesten waren voor de regering reden om de regels iets te versoepelen. Zo is de 'pass sanitaire' straks niet nodig om toegang te krijgen tot winkelcentra met een omvang van minder dan 20.000 vierkante meter. Volgens minister van Financiën Bruno Le Maire wordt zo het bedrijfsleven tegemoetgekomen en worden de negatieve gevolgen voor ondernemers beperkt.
Minister van Volksgezondheid Olivier Véran zei vorige week dat jongeren van 12 tot en met 17 jaar pas vanaf 30 augustus de pas hoeven te gebruiken, omdat vrij laat begonnen is met het inenten van deze leeftijdsgroep.
Nederlanders die op vakantie gaan naar Frankrijk kunnen volgens de ANWB de CoronaCheck-app gebruiken om aan te tonen dat ze gezond zijn. Met de internationale QR-code kan Frankrijk onder meer zien wanneer en met welk coronavaccin reizigers geprikt zijn. Ook kan het gele vaccinatieboekje worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
3 uur geledenSIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
13 uur geleden