Franse coronapas remt herstel sportschoolketen Basic-Fit
HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft in Frankrijk last van de verplichte coronapas die leden moeten laten zien om sportscholen in te mogen. Die remmen het herstel van de ledenaantallen na de gedwongen sluitingen eerder dit jaar. In het derde kwartaal zijn er wel meer abonnees bijgekomen, maar het zijn er nog altijd minder dan in dezelfde periode vorig jaar.
Basic-Fit kampte tot diep in het afgelopen voorjaar met gedwongen sluitingen van zijn sportscholen om coronabesmettingen tegen te gaan. Pas in mei konden de Nederlandse sportscholen weer open. In Frankrijk, de belangrijkste markt voor Basic-Fit, gebeurde dat pas in juni. Op dit moment hoeft geen enkele sportschool van de Nederlandse keten, die ook in België en Spanje actief is, meer dicht.
Dankzij die heropening zijn er in de maanden juli, augustus en september 200.000 leden bijgekomen voor de bijna 1000 fitnesscentra van Basic-Fit. Dit brengt het totaal aantal leden op 2,2 miljoen. Dat zijn er nog wel 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2020. De omzet daalde op jaarbasis licht tot 132,7 miljoen euro.
Topman René Moos wijst erop dat het herstel na de gedwongen sluitingen een vervolg heeft gekregen, maar dat de zogeheten pas sanitaire in Frankrijk "een negatief effect heeft op zowel de ledenaantallen als beëindigingen" van abonnementen. In België geldt de verplichte coronapas voor sportschoolbezoek in bepaalde regio's waar Basic-Fit 110 fitnesslocaties heeft.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
2 uur geleden