Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse consumenten gaven minder uit in juli

Franse consumenten gaven minder uit in juli

PARIJS (ANP/AFP) - Franse consumenten hebben in juli minder uitgegeven. Ten opzichte van een maand eerder daalden de bestedingen met 2,2 procent, becijferde statistiekbureau INSEE. Vooral aan kleding en niet-duurzame goederen gaven Fransen minder uit, maar ook aan voedsel. Daarmee werden bovendien de hogere uitgaven van een maand eerder weer tenietgedaan.

Tegelijkertijd stegen de prijzen. De inflatie kwam in augustus op 1,9 procent op jaarbasis uit, waar dat in juli nog 1,2 procent was. Vooral de prijzen van energie en voedsel gingen omhoog. Volgens de geharmoniseerde Europese methode die de Europese Centrale Bank gebruikt, bedroeg de geldontwaarding op jaarbasis zelfs 2,4 procent.

De stijgende prijzen worden onder meer veroorzaakt door de gestegen olieprijzen. Daarnaast zijn de kosten voor veel grondstoffen en materialen door tekorten gestegen, net als de prijs voor transport. Bedrijven rekenen die prijzen door. De producentenprijzen gingen in juli met 1,3 procent omhoog.

Verder viel de economische groei in het tweede kwartaal wat hoger uit dan eerder geschat. Die bedroeg 1,1 procent in plaats van de eerder gemelde 0,9 procent. Net als in Nederland ging de Franse economie in het voorjaar weer steeds meer van het slot na strenge beperkingen vanwege corona.

Meer uit Financieel

ING voert winst op en kondigt nieuwe aandeleninkoop aan

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.

21 minuten geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie stijgen door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

40 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent in april door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.

1 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

1 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

1 uur geleden
Kadaster: ruimte in Nederland verdeeld over 4,4 miljoen eigenaren

APELDOORN (ANP) - De totale oppervlakte van Nederland en de Noordzee is verdeeld over 8,4 miljoen percelen en 4,4 miljoen eigenaren. Dat heeft het Kadaster in kaart gebracht in het nieuwe onderzoek 'Van wie is Nederland?'. De gezamenlijke overheden zijn de grootste eigenaar van het totaal aan landbouwgrond, natuurgebieden, water, wegen en de gebouwde omgeving in ons land.

1 uur geleden
Recordomzet in oneven jaar voor Amsterdamse RAI

AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.

7 uur geleden