Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse cognac-uitvoer naar China keldert door importheffingen

Franse cognac-uitvoer naar China keldert door importheffingen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De uitvoer van Franse cognac naar China is fors gedaald door de hogere importheffingen van de Chinese overheid. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de vraag naar Franse cognac in het Aziatische land in december een afname liet zien van wel 75 procent. Volgens Franse cognacmakers zijn de verzendingen naar China over heel vorig jaar bezien bijna een tiende gedaald vergeleken met een jaar eerder.

China voerde in oktober hogere importtarieven in op Europese cognac als vergelding voor de verhoogde importtarieven in de Europese Unie voor Chinese elektrische auto's. Cognac, een type brandy dat uitsluitend in Frankrijk wordt geproduceerd, wordt officieel extra belast door China omdat producenten de drank tegen dumpingprijzen op de markt zouden hebben gebracht.

De cijfers illustreren de schade die handelsoorlogen aan beide kanten kunnen aanrichten. De verkoop van Chinese elektrische auto's in Europa daalde vorig jaar voor het eerst na de extra EU-heffingen. In de Franse cognacbranche komt de instorting van de vraag uit China hard aan. China is na de VS de grootste markt voor cognac qua volume.

Vanuit de sector werd eerder al boos gereageerd op de gang van zaken. "Ons verzoek om de stemming uit te stellen en te onderhandelen over een oplossing, is genegeerd. De Franse autoriteiten hebben ons in de steek gelaten", zei het Bureau National Interprofessionnel du Cognac uit Frankrijk. "We snappen niet waarom onze sector wordt opgeofferd."

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

26 minuten geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

7 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

8 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

9 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

10 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

10 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

12 uur geleden