Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse centrale bank verlaagt groeiverwachting om politieke chaos

Franse centrale bank verlaagt groeiverwachting om politieke chaos

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit de komende twee jaar naar verwachting minder snel dan eerder verwacht, zo voorspelde de centrale bank maandag in zijn kwartaalrapport. Dat komt door de politieke onrust in het land, bovenop de wereldwijde onzekerheid die al een rem zet op de economische activiteiten.

Na een groei van 1,1 procent dit jaar zal de op een na grootste economie van de eurozone in 2025 naar verwachting met 0,9 procent groeien. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van de eerder voorspelde 1,2 procent in september. Volgens de centrale bank zullen bezuinigingen van de overheid en politieke onzekerheid consumentenuitgaven en investeringen door bedrijven onder druk zetten.

Een reeks politieke crises dit jaar heeft Franse consumenten onzeker gemaakt, wat de toch al sombere economische vooruitzichten verder verslechtert. De dreiging van hogere Amerikaanse importtarieven draagt daar nog eens aan bij. Afgelopen vrijdag benoemde president Emmanuel Macron dit jaar al de vierde premier, nadat oppositiepartijen de vorige regering wegstuurden in een conflict over de begroting voor volgend jaar.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

1 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

1 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

1 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

2 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

2 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

3 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

3 uur geleden