Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse centrale bank verlaagt groeiverwachting om politieke chaos

Franse centrale bank verlaagt groeiverwachting om politieke chaos

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit de komende twee jaar naar verwachting minder snel dan eerder verwacht, zo voorspelde de centrale bank maandag in zijn kwartaalrapport. Dat komt door de politieke onrust in het land, bovenop de wereldwijde onzekerheid die al een rem zet op de economische activiteiten.

Na een groei van 1,1 procent dit jaar zal de op een na grootste economie van de eurozone in 2025 naar verwachting met 0,9 procent groeien. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van de eerder voorspelde 1,2 procent in september. Volgens de centrale bank zullen bezuinigingen van de overheid en politieke onzekerheid consumentenuitgaven en investeringen door bedrijven onder druk zetten.

Een reeks politieke crises dit jaar heeft Franse consumenten onzeker gemaakt, wat de toch al sombere economische vooruitzichten verder verslechtert. De dreiging van hogere Amerikaanse importtarieven draagt daar nog eens aan bij. Afgelopen vrijdag benoemde president Emmanuel Macron dit jaar al de vierde premier, nadat oppositiepartijen de vorige regering wegstuurden in een conflict over de begroting voor volgend jaar.

Meer uit Financieel

Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

21 minuten geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

38 minuten geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

2 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

3 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

10 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

14 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

17 uur geleden