Franse centrale bank verlaagt groeiverwachting om politieke chaos
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit de komende twee jaar naar verwachting minder snel dan eerder verwacht, zo voorspelde de centrale bank maandag in zijn kwartaalrapport. Dat komt door de politieke onrust in het land, bovenop de wereldwijde onzekerheid die al een rem zet op de economische activiteiten.
Na een groei van 1,1 procent dit jaar zal de op een na grootste economie van de eurozone in 2025 naar verwachting met 0,9 procent groeien. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van de eerder voorspelde 1,2 procent in september. Volgens de centrale bank zullen bezuinigingen van de overheid en politieke onzekerheid consumentenuitgaven en investeringen door bedrijven onder druk zetten.
Een reeks politieke crises dit jaar heeft Franse consumenten onzeker gemaakt, wat de toch al sombere economische vooruitzichten verder verslechtert. De dreiging van hogere Amerikaanse importtarieven draagt daar nog eens aan bij. Afgelopen vrijdag benoemde president Emmanuel Macron dit jaar al de vierde premier, nadat oppositiepartijen de vorige regering wegstuurden in een conflict over de begroting voor volgend jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
9 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
13 uur geleden