Franse centrale bank verlaagt groeiverwachting om politieke chaos
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit de komende twee jaar naar verwachting minder snel dan eerder verwacht, zo voorspelde de centrale bank maandag in zijn kwartaalrapport. Dat komt door de politieke onrust in het land, bovenop de wereldwijde onzekerheid die al een rem zet op de economische activiteiten.
Na een groei van 1,1 procent dit jaar zal de op een na grootste economie van de eurozone in 2025 naar verwachting met 0,9 procent groeien. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van de eerder voorspelde 1,2 procent in september. Volgens de centrale bank zullen bezuinigingen van de overheid en politieke onzekerheid consumentenuitgaven en investeringen door bedrijven onder druk zetten.
Een reeks politieke crises dit jaar heeft Franse consumenten onzeker gemaakt, wat de toch al sombere economische vooruitzichten verder verslechtert. De dreiging van hogere Amerikaanse importtarieven draagt daar nog eens aan bij. Afgelopen vrijdag benoemde president Emmanuel Macron dit jaar al de vierde premier, nadat oppositiepartijen de vorige regering wegstuurden in een conflict over de begroting voor volgend jaar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
1 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
1 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
2 uur geleden