Franse centrale bank opnieuw somberder over economische groei
PARIJS (ANP) - De Franse economie groeit dit jaar naar verwachting minder snel dan eerder gedacht. Dat heeft de centrale bank woensdag bekendgemaakt. Onder meer de toegenomen internationale onzekerheid drukt volgens een nieuwe prognose op de economische groei in het land.
De op een na grootste economie van de eurozone groeit dit jaar naar verwachting met 0,7 procent. In december werd nog uitgegaan van een voorspelde groei van 0,9 procent, wat ook al een neerwaartse bijstelling was.
Vorig jaar groeide de Franse economie nog met 1,1 procent. In 2026 en 2027 worden groeipercentages van respectievelijk 1,2 en 1,3 procent verwacht. De vooruitzichten bevestigen volgens de centrale bank dat het onwaarschijnlijk is dat de Franse economie in een recessie belandt.
De centrale bank benadrukt dat er nog steeds veel onzekerheid heerst rond de voorspellingen, vanwege het Amerikaanse handelsbeleid en mogelijke Europese reacties daarop.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geleden