Franse centrale bank gaat niet uit van recessie
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie vervalt nog niet in een recessie. Volgens de Franse centrale bank zal de op een na grootste economie van de eurozone het tweede kwartaal afsluiten met een groei van 0,25 procent op kwartaalbasis. Deze voorzichtige opleving volgt op een kwartaal waarin de economie met 0,2 procent kromp.
De Franse centrale bank stelde zijn raming voor het tweede kwartaal marginaal opwaarts bij. Een maand eerder ging de toezichthouder nog uit van 0,2 procent groei in het lopende kwartaal. Bij twee kwartalen van krimp op rij is sprake van een recessie.
"Na de terugval in het eerste kwartaal zal de economische activiteit in het tweede kwartaal veerkracht vertonen. Dat wil zeggen dat de Franse economie duidelijk niet in een recessie zal belanden", aldus Olivier Garnier, hoofdeconoom van de Bank of France, tijdens een persconferentie.
De centrale bank baseerde haar groeiraming deels op de uitkomsten van een maandelijkse enquête onder 8500 bedrijven. Daaruit kwam naar voren dat de situatie in de dienstensector, met daarin onder andere het toerisme en de horeca zal verbeteren. In de industrie blijft de situatie stabiel. In de bouw wordt het naar verwachting wel iets minder.
Meer uit Financieel
YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
56 minuten geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
22 uur geleden