Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse centrale bank gaat niet uit van recessie

Franse centrale bank gaat niet uit van recessie

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie vervalt nog niet in een recessie. Volgens de Franse centrale bank zal de op een na grootste economie van de eurozone het tweede kwartaal afsluiten met een groei van 0,25 procent op kwartaalbasis. Deze voorzichtige opleving volgt op een kwartaal waarin de economie met 0,2 procent kromp.

De Franse centrale bank stelde zijn raming voor het tweede kwartaal marginaal opwaarts bij. Een maand eerder ging de toezichthouder nog uit van 0,2 procent groei in het lopende kwartaal. Bij twee kwartalen van krimp op rij is sprake van een recessie.

"Na de terugval in het eerste kwartaal zal de economische activiteit in het tweede kwartaal veerkracht vertonen. Dat wil zeggen dat de Franse economie duidelijk niet in een recessie zal belanden", aldus Olivier Garnier, hoofdeconoom van de Bank of France, tijdens een persconferentie.

De centrale bank baseerde haar groeiraming deels op de uitkomsten van een maandelijkse enquête onder 8500 bedrijven. Daaruit kwam naar voren dat de situatie in de dienstensector, met daarin onder andere het toerisme en de horeca zal verbeteren. In de industrie blijft de situatie stabiel. In de bouw wordt het naar verwachting wel iets minder.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

3 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

5 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

7 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

14 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

16 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

17 uur geleden