Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse burgemeester in hongerstaking vanwege sluiting schoolklas

Franse burgemeester in hongerstaking vanwege sluiting schoolklas

GAP (ANP) - De burgemeester van de Franse plaats Gap is maandag een hongerstaking begonnen uit protest tegen de sluiting van een schoolklas. Hij stopt voor "onbepaalde tijd" met eten om te protesteren tegen de beslissing van het ministerie van Onderwijs.

De burgemeester noemt het besluit om de schoolklas te sluiten in lokale media "onbegrijpelijk". Hij ziet zichzelf genoodzaakt in hongerstaking te gaan, "omdat het ministerie weigert te luisteren". Er wordt nu ook geen les gegeven. Toch zouden de meeste ouders de burgemeester steunen, omdat ze ook niet willen dat de schoolklas verdwijnt.

De meerderheid van de gemeenteraad protesteerde al eerder tegen de sluiting. De afgelopen vijf jaar zouden er al drie schoolklassen zijn opgeheven in Gap, een plaats in het zuidoosten van Frankrijk. De afgelopen week is er overleg geweest met het ministerie, maar er is nog geen oplossing gevonden.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

47 minuten geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

1 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

2 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

5 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

7 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

14 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

14 uur geleden