Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse buitenlandminister wil einde 'Israëlisch kolonistengeweld'

Franse buitenlandminister wil einde 'Israëlisch kolonistengeweld'

TEL AVIV (ANP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné heeft maandag gezegd dat "Israëlisch kolonistengeweld" tegen Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever "onmiddellijk moet stoppen". Séjourné zei dit vlak na een ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

"Onder geen enkele omstandigheid kan er sprake zijn van gedwongen verplaatsing van Palestijnen - noch uit Gaza, noch uit de Westelijke Jordaanoever", zei Séjourné. Ook hekelde hij de anti-Palestijnse retoriek en de "oproepen tot het plegen van oorlogsmisdaden" door Israëlische functionarissen. Daarmee verwees Séjourné naar rechtse Israëlische kabinetsleden die met recente uitspraken de Israëlische kolonisering van Gaza lijken te bepleiten.

Israël heeft in 2005 troepen en kolonisten teruggetrokken uit Gaza, maar op de Westelijke Jordaanoever wonen naast ongeveer 3 miljoen Palestijnen zo'n 490.000 Israëli's in nederzettingen die volgens het internationaal recht illegaal zijn. Sinds de Hamas-aanval van 7 oktober hebben Israëlische troepen en Joodse kolonisten er volgens Palestijnse autoriteiten minstens 381 Palestijnen gedood. "Ik herhaal: Gaza en de Westelijke Jordaanoever zijn Palestijns land", zei de in januari aangetreden Franse minister.

Séjourné riep op tot een "alomvattende politieke oplossing, waarbij twee staten in vrede naast elkaar leven", en drong aan op het begin van een vredesproces "zonder uitstel". Israël en de Palestijnen hebben al meer dan tien jaar geen inhoudelijke vredesbesprekingen meer gevoerd.

Meer uit Buitenland

Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

14 minuten geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

45 minuten geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

1 uur geleden
NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

5 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

8 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

8 uur geleden