Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse buitenlandminister: Rusland doet alsof het onderhandelt

Franse buitenlandminister: Rusland doet alsof het onderhandelt

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Yves Le Drian, heeft weinig vertrouwen in de onderhandelingen die Rusland momenteel voert met Oekraïne. In een interview met de Franse krant Le Parisien zegt hij "dat met een pistool tegen het hoofd niet te praten valt". Hij verwijt Rusland dan ook "alleen maar te doen alsof het onderhandelt".

In het interview zegt Le Drian zich ook zorgen te maken over een mogelijke chemische of biologische aanval in Oekraïne. Als zo'n aanval plaats zou vinden is er volgens de buitenlandminister maar één mogelijke verantwoordelijke. "Dat kan alleen maar Rusland zijn", stelt hij. Eerder beschuldigde Rusland de Verenigde Staten ervan een biologisch wapenprogramma in Oekraïne te financieren. Dat is nooit bewezen.

Het inzetten van chemische of biologische wapens noemt Le Drian "een ontoelaatbare escalatie van het conflict". Mocht het toch zover komen, dan leidt dat volgens de Franse minister tot "massieve en radicale economische sancties, zonder taboes". Wat hij daar precies mee bedoelde, werd in het gesprek met de Franse krant niet duidelijk.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran bereid om 'deal' te sluiten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."

5 minuten geleden
Geen doodstraf voor verdachte moord verzekeringsbaas VS

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.

1 uur geleden
Justitie VS geeft meer dan 3 miljoen nieuwe Epstein-pagina's vrij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".

1 uur geleden
FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.

2 uur geleden
Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

3 uur geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

4 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

5 uur geleden