Franse buitenlandminister naar Congo en Rwanda voor bemiddeling
KINSHASA (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot is in de Congolese hoofdstad Kinshasa aangekomen in een poging de strijd in het noordoosten van dat land te stoppen. Een militie van voornamelijk Congolese Tutsi's, de M23, heeft deze week met hulp van Rwandese troepen het grootste deel van de Congolese grensstad Goma ingenomen. Rwanda wordt sinds 1994 geregeerd door president Paul Kagame die ook tot de Tutsi-bevolkingsgroep behoort.
President Emmanuel Macron van Frankrijk heeft met zijn ambtgenoten in Congo en Rwanda gebeld over de jongste escalatie van het geweld in Kivu. Barrot spreekt in Kinshasa onder anderen met president Félix Tshisekedi. Frankrijk veroordeelt volgens een woordvoerder van Barrot het offensief van M23 en van de Rwandese strijdkrachten en eist hun terugtrekking uit Congo. Barrot zet zijn missie naar verluidt voort in Kigali, de hoofdstad van Rwanda.
Goma is de hoofdstad van de provincie Noord-Kivu waar veel cruciale delfstoffen worden gewonnen zoals het erts coltan dat belangrijk is voor de productie van mobiele telefoons. Er wordt al vele jaren gevochten in het noordoosten van Congo, vooral om de rijkdommen van de regio.
Meer uit Buitenland
ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
1 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
5 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.
7 uur geleden