Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse bondscoach vindt opponent Spanje beste ploeg op EK

Franse bondscoach vindt opponent Spanje beste ploeg op EK

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Franse bondscoach Didier Deschamps vindt Spanje vooralsnog de beste ploeg op het EK voetbal in Duitsland. Dat zei Deschamps een dag voor het duel met de Spanjaarden in de halve finales. "Zij maakten tot nu toe in elke wedstrijd indruk", aldus de 55-jarige trainer.

Frankrijk, de wereldkampioen van 2018 en finalist van het WK 2022, heeft ondanks een selectie vol topspelers de hooggespannen verwachtingen nog niet kunnen waarmaken. De ploeg van Deschamps maakte zelf pas één doelpunt, uit een strafschop. Frankrijk won twee wedstrijden dankzij een eigen doelpunt van de tegenstander.

"Maar we staan wel weer in de halve finales", aldus middenvelder Adrien Rabiot. "We doen dus wat we moeten doen. We willen hier Europees kampioen worden."

Mbappé

Rabiot, die weer beschikbaar is voor Deschamps nadat hij een schorsing had uitgezeten in de kwartfinale tegen Portugal, is net als zijn trainer onder de indruk van Spanje. "Ze hebben geweldige vleugelspitsen en weten hoe ze moeten scoren. Spanje heeft een heel complete ploeg met veel kwaliteiten. Maar ook zij zullen hun zwakke plekken hebben. Wij hebben vertrouwen in ons eigen kunnen, we weten wat we moeten doen."

Volgens Deschamps is zijn aanvoerder Kylian Mbappé topfit, ook al wisselde hij de aanvaller tegen Portugal in de verlenging. Mbappé zag vanaf de kant hoe zijn ploeggenoten via strafschoppen een plek in de halve finales afdwongen. "We wisten dat een verlenging voor Kylian fysiek lastig zou zijn", zei Deschamps over zijn grootste vedette, die in de eerste groepswedstrijd tegen Oostenrijk een gebroken neus opliep en nu met een beschermend masker speelt. "We hebben Kylian zoveel mogelijk rust gegeven. Ik weet zeker dat hij er klaar voor is. Hij gaat 110 procent geven, net als de rest van de groep. We willen weer een finale bereiken."

Meer uit Voetbal

Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

4 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

6 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

8 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

8 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

8 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

1 dag geleden
Feyenoord wint in voorbereiding ook van Rayo Vallecano

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.

1 dag geleden