Franse bondscoach vindt opponent Spanje beste ploeg op EK
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Franse bondscoach Didier Deschamps vindt Spanje vooralsnog de beste ploeg op het EK voetbal in Duitsland. Dat zei Deschamps een dag voor het duel met de Spanjaarden in de halve finales. "Zij maakten tot nu toe in elke wedstrijd indruk", aldus de 55-jarige trainer.
Frankrijk, de wereldkampioen van 2018 en finalist van het WK 2022, heeft ondanks een selectie vol topspelers de hooggespannen verwachtingen nog niet kunnen waarmaken. De ploeg van Deschamps maakte zelf pas één doelpunt, uit een strafschop. Frankrijk won twee wedstrijden dankzij een eigen doelpunt van de tegenstander.
"Maar we staan wel weer in de halve finales", aldus middenvelder Adrien Rabiot. "We doen dus wat we moeten doen. We willen hier Europees kampioen worden."
Mbappé
Rabiot, die weer beschikbaar is voor Deschamps nadat hij een schorsing had uitgezeten in de kwartfinale tegen Portugal, is net als zijn trainer onder de indruk van Spanje. "Ze hebben geweldige vleugelspitsen en weten hoe ze moeten scoren. Spanje heeft een heel complete ploeg met veel kwaliteiten. Maar ook zij zullen hun zwakke plekken hebben. Wij hebben vertrouwen in ons eigen kunnen, we weten wat we moeten doen."
Volgens Deschamps is zijn aanvoerder Kylian Mbappé topfit, ook al wisselde hij de aanvaller tegen Portugal in de verlenging. Mbappé zag vanaf de kant hoe zijn ploeggenoten via strafschoppen een plek in de halve finales afdwongen. "We wisten dat een verlenging voor Kylian fysiek lastig zou zijn", zei Deschamps over zijn grootste vedette, die in de eerste groepswedstrijd tegen Oostenrijk een gebroken neus opliep en nu met een beschermend masker speelt. "We hebben Kylian zoveel mogelijk rust gegeven. Ik weet zeker dat hij er klaar voor is. Hij gaat 110 procent geven, net als de rest van de groep. We willen weer een finale bereiken."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
13 uur geleden