Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse bondscoach vindt opponent Spanje beste ploeg op EK

Franse bondscoach vindt opponent Spanje beste ploeg op EK

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Franse bondscoach Didier Deschamps vindt Spanje vooralsnog de beste ploeg op het EK voetbal in Duitsland. Dat zei Deschamps een dag voor het duel met de Spanjaarden in de halve finales. "Zij maakten tot nu toe in elke wedstrijd indruk", aldus de 55-jarige trainer.

Frankrijk, de wereldkampioen van 2018 en finalist van het WK 2022, heeft ondanks een selectie vol topspelers de hooggespannen verwachtingen nog niet kunnen waarmaken. De ploeg van Deschamps maakte zelf pas één doelpunt, uit een strafschop. Frankrijk won twee wedstrijden dankzij een eigen doelpunt van de tegenstander.

"Maar we staan wel weer in de halve finales", aldus middenvelder Adrien Rabiot. "We doen dus wat we moeten doen. We willen hier Europees kampioen worden."

Mbappé

Rabiot, die weer beschikbaar is voor Deschamps nadat hij een schorsing had uitgezeten in de kwartfinale tegen Portugal, is net als zijn trainer onder de indruk van Spanje. "Ze hebben geweldige vleugelspitsen en weten hoe ze moeten scoren. Spanje heeft een heel complete ploeg met veel kwaliteiten. Maar ook zij zullen hun zwakke plekken hebben. Wij hebben vertrouwen in ons eigen kunnen, we weten wat we moeten doen."

Volgens Deschamps is zijn aanvoerder Kylian Mbappé topfit, ook al wisselde hij de aanvaller tegen Portugal in de verlenging. Mbappé zag vanaf de kant hoe zijn ploeggenoten via strafschoppen een plek in de halve finales afdwongen. "We wisten dat een verlenging voor Kylian fysiek lastig zou zijn", zei Deschamps over zijn grootste vedette, die in de eerste groepswedstrijd tegen Oostenrijk een gebroken neus opliep en nu met een beschermend masker speelt. "We hebben Kylian zoveel mogelijk rust gegeven. Ik weet zeker dat hij er klaar voor is. Hij gaat 110 procent geven, net als de rest van de groep. We willen weer een finale bereiken."

Meer uit Voetbal

Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

14 minuten geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

9 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

12 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

13 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

14 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

14 uur geleden