Franse bondscoach vindt opponent Spanje beste ploeg op EK
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Franse bondscoach Didier Deschamps vindt Spanje vooralsnog de beste ploeg op het EK voetbal in Duitsland. Dat zei Deschamps een dag voor het duel met de Spanjaarden in de halve finales. "Zij maakten tot nu toe in elke wedstrijd indruk", aldus de 55-jarige trainer.
Frankrijk, de wereldkampioen van 2018 en finalist van het WK 2022, heeft ondanks een selectie vol topspelers de hooggespannen verwachtingen nog niet kunnen waarmaken. De ploeg van Deschamps maakte zelf pas één doelpunt, uit een strafschop. Frankrijk won twee wedstrijden dankzij een eigen doelpunt van de tegenstander.
"Maar we staan wel weer in de halve finales", aldus middenvelder Adrien Rabiot. "We doen dus wat we moeten doen. We willen hier Europees kampioen worden."
Mbappé
Rabiot, die weer beschikbaar is voor Deschamps nadat hij een schorsing had uitgezeten in de kwartfinale tegen Portugal, is net als zijn trainer onder de indruk van Spanje. "Ze hebben geweldige vleugelspitsen en weten hoe ze moeten scoren. Spanje heeft een heel complete ploeg met veel kwaliteiten. Maar ook zij zullen hun zwakke plekken hebben. Wij hebben vertrouwen in ons eigen kunnen, we weten wat we moeten doen."
Volgens Deschamps is zijn aanvoerder Kylian Mbappé topfit, ook al wisselde hij de aanvaller tegen Portugal in de verlenging. Mbappé zag vanaf de kant hoe zijn ploeggenoten via strafschoppen een plek in de halve finales afdwongen. "We wisten dat een verlenging voor Kylian fysiek lastig zou zijn", zei Deschamps over zijn grootste vedette, die in de eerste groepswedstrijd tegen Oostenrijk een gebroken neus opliep en nu met een beschermend masker speelt. "We hebben Kylian zoveel mogelijk rust gegeven. Ik weet zeker dat hij er klaar voor is. Hij gaat 110 procent geven, net als de rest van de groep. We willen weer een finale bereiken."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nordin Amrabat (39) keert terug in de Eredivisie. De 64-voudig international van Marokko gaat voor FC Utrecht spelen, waar hij de afgelopen twee weken al meetrainde. De club meldt geen details over de contractduur.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
8 uur geleden