Franse bondscoach: Oranje hoort bij beste ploegen van Europa
HAMBURG (ANP) - Didier Deschamps is niet tevreden over de loting voor de groepsfase van het EK in Duitsland, die Frankrijk aan het Nederlands elftal, Oostenrijk en Polen, Wales, Finland of Estland heeft gekoppeld. "Dat wordt heel lastig", zei hij. "Het had zeker makkelijker gekund."
Deschamps was niet aanwezig bij de loting in Hamburg. Hij heeft onlangs een operatie aan zijn rug ondergaan en moet rust houden. Hij wilde wel een reactie geven aan Franse journalisten die in Duitsland aanwezig waren.
Frankrijk won in het kwalificatietoernooi voor het EK in Duitsland tweemaal van Nederland (4-0 1-2). "Maar als iedereen fit is, dan hebben zij een heel sterke ploeg", zei Deschamps. "Dan horen ze in mijn ogen bij de beste ploegen van Europa. En Oostenrijk zit ook in de lift, die wonnen laatst van Duitsland."
Deschamps staat voor zijn derde EK als bondscoach van Frankrijk, na een verloren finale in 2016 tegen Portugal en een verloren achtste finale tegen Zwitserland in de vorige Europese eindronde. Frankrijk speelde dertig duels met Oranje. De finalist van het laatste WK in Qatar won vijftien keer en verloor elf maal.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
10 minuten geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
11 minuten geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden