Franse bondscoach Deschamps zwijgt over verwijt Mbappé
TURIJN (ANP/RTR) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft woensdag geweigerd in te gaan op de controverse rond Kylian Mbappé. De aanvaller van Paris Saint-Germain zei een dag eerder in de sportkrant L'Équipe weinig steun te hebben gevoeld van zijn collega-internationals nadat een door hem gemiste strafschop tegen Zwitserland uitschakeling had betekend in de achtste finales van het EK.
Deschamps beweerde, een dag voordat de Fransen in de halve finales van de Nations League in Turijn aantreden tegen België, het interview niet eens te hebben gelezen. "Ik weet niet wat hij heeft gezegd. Ik heb het niet gelezen en het interesseert me niet", klonk het geïrriteerd. "Ik heb met hem gesproken en een discussie gevoerd. Dat is alles wat telt voor me. Je kunt het verleden niet veranderen."
Frankrijks aanvoerder Hugo Lloris vond dat het tijd wordt dat wereldkampioen Frankrijk het mislukte EK achter zich laat. "Het EK ligt achter ons, we zijn nu bezig met de Nations League", zei de doelman van Tottenham Hotspur. "Het is goed voor ons om tegen een sterke tegenstander als België te voetballen. Ook al is de Nations League niet te vergelijken met een EK of een WK, het is een toernooi met de beste teams van Europa."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
14 uur geleden