Franse bondscoach Deschamps kiest met overtuiging voor afscheid
PARIJS (ANP) - Didier Deschamps had de beslissing om na het WK van 2026 te stoppen als bondscoach van Frankrijk "heel duidelijk" in zijn hoofd. "Op een gegeven moment is het voorbij. Ik heb het al die tijd met hetzelfde plezier en dezelfde passie gedaan om zo het Franse team op het hoogste niveau te laten presteren, maar in 2026 is het mooi geweest", bevestigde de bondscoach woensdag bij tv-zender TF1 zijn aanstaande afscheid.
De Franse bond had dinsdag al bevestigd dat de oud-international over anderhalf jaar vertrekt. Deschamps pakte sinds zijn aanstelling in 2012 één wereldtitel, in 2018. Vier jaar later verloor hij de WK-finale na strafschoppen van Argentinië.
"Je wilt nooit dat iets moois eindigt, maar je moet weten wanneer je moet stoppen. Er is een leven na deze klus. Ik weet niet wat het zal zijn, maar dat zal ook weer heel goed zijn", lichtte Deschamps toe.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
18 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
59 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
9 uur geleden