Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse bonden gaan 6 juni weer actievoeren tegen pensioenleeftijd

Franse bonden gaan 6 juni weer actievoeren tegen pensioenleeftijd

PARIJS (ANP/AFP) - Franse vakbonden hebben dinsdag een nieuwe nationale actiedag aangekondigd. Dertien vakbonden roepen mensen in een gezamenlijke verklaring op om 6 juni weer de straat op te gaan. Twee dagen later wordt in het Franse parlement een debat gehouden over het al dan niet terugdraaien van de verhoogde pensioenleeftijd.

Fransen gaan al langer de straat op om zich te verzetten tegen het beleid van president Emmanuel Macron. De actie op 6 juni zou de veertiende actiedag zijn. De bonden stellen dat ze nog steeds met de overheid in gesprek willen over hoe te zorgen voor een gezond klimaat voor werknemers in Frankrijk. Maar de verhoogde pensioenleeftijd van 62 jaar naar 64 jaar is wat de bonden betreft geen optie.

Maandag op de Dag van de Arbeid, een nationale feestdag in Frankrijk, waren volgens vakbond CGT zo’n 2,3 miljoen demonstranten op de been. Volgens de overheid ging het om 782.000 mensen. Bij rellen werden 540 mensen gearresteerd en raakten 406 agenten en leden van de militaire politie gewond.

Meer uit Buitenland

EU-klimaatministers: cruciale dag in aanloop naar COP30 in Belém

BRUSSEL (ANP/AFP) - De onderhandelingen in Brussel over het klimaatdoel van 2040 en de ambities voor 2035 zijn de laatste horde voor de klimaattop in Belém in Brazilië die over een paar dagen begint, zeggen EU-klimaatministers. "Het is een cruciale dag", zegt de Franse milieuminister Monique Barbut bij aankomst dinsdagochtend. Als de EU met lege handen aankomt op COP30, zou dat een ramp zijn, zegt ze.

40 minuten geleden
Amerikaanse oud-vicepresident Dick Cheney overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Dick Cheney is overleden, meldt CNN op basis van een verklaring van zijn familie. Hij was 84 jaar.

1 uur geleden
Lidstaten verdeeld over uitstoot buiten EU voor klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - EU-ministers zijn verdeeld over hoeveel CO2-uitstoot buiten de EU mag worden meegenomen voor het klimaatdoel van 2040. De Poolse minister Krzysztof Bolesta benadrukte dinsdagochtend dat zijn land meer ruimte wil om de uitstoot van CO2 buiten de Europese Unie te compenseren. Andere landen verwijzen juist naar het percentage van 3 procent genoemd door de Europese Commissie.

1 uur geleden
Rusland claimt verdere opmars in Pokrovsk

POKROVSK (ANP/RTR/AFP) - Rusland stelt dat het vooruitgang heeft geboekt bij de omsingeling van Oekraïense militairen in de strategisch belangrijke stad Pokrovsk in het oosten van Oekraïne. Het Russische ministerie van Defensie claimt dat Oekraïense troepen zijn verdreven uit 35 gebouwen. Ook bij de stad Koepjansk zou de druk op omsingelde Oekraïners worden opgevoerd.

1 uur geleden
Hoekstra: maakt voor klimaat niet uit of wij lang ruziemaken

BRUSSEL (ANP) - Het maakt voor klimaatverandering "niet uit of wij er lang ruzie over maken", zei Eurocommissaris (Klimaat) Wopke Hoekstra voorafgaand aan overleg met de EU-klimaatministers. Zij moeten het dinsdag eens worden over onder meer het voorgestelde klimaatdoel van de Europese Commissie voor 2040, wat al maanden moeizaam gaat.

2 uur geleden
Europese Commissie zeer bezorgd over onlineverkoop gsm-gegevens

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is zeer bezorgd over de onlineverkoop van de locatiegegevens van miljoenen mobiele telefoons in België, waaronder die van hoge EU-functionarissen. Ze heeft haar medewerkers nieuwe richtlijnen gegeven om hun mobiele telefoons beter te beschermen tegen advertentietracking, zegt een woordvoerder van de Europese Commissie.

2 uur geleden
Petitie in Indonesië tegen benoeming Soeharto tot nationale held

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd academici en mensenrechtenactivisten in Indonesië hebben een petitie getekend tegen de benoeming van Soeharto als nationale held. Hij regeerde het land ruim dertig jaar lang als dictator en was als generaal verantwoordelijk voor de massamoord op communisten in 1965 en 1966. Volgens sommige schattingen zijn daarbij een half miljoen mensen gedood.

3 uur geleden