Franse bond: geen overhaast besluit positie Deschamps
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalfederatie neemt wat langer de tijd om na te denken over de positie van bondscoach Didier Deschamps. "We zullen geen overhaaste beslissing nemen, ook al hebben we onze doelen niet gehaald", zei voorzitter Noël le Graët in de Franse sportkrant L'Équipe na de verrassende uitschakeling van wereldkampioen Frankrijk op het EK.
Deschamps is al sinds 2012 de bondscoach van 'Les Bleus' en zijn contract loopt door tot en met het WK van 2022 in Qatar. De oud-international loodste Frankrijk ik 2018 naar de wereldtitel en had graag de Europese titel op zijn palmares bijgeschreven. Zwitserland versperde de Fransen maandag de doorgang naar de kwartfinales. Na verlenging was de stand 3-3, de Zwitsers wonnen de strafschoppenserie nadat sterspeler Kylian Mbappé zijn penalty had gemist.
"We hadden uiteraard graag langer in het toernooi gebleven, maar ik heb toch ook veel goede dingen gezien", zei Le Graët. "Ik heb geleerd dat je nooit een spontane beslissing moet nemen. Ik heb nog geen tijd gehad om met Didier te praten. We zullen bellen als hij in Parijs is en we zullen volgende week of de week erna een dag samen doorbrengen en praten. En aan het eind van de dag zal wel een beslissing vallen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
2 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
9 uur geleden