Franse bond: geen overhaast besluit positie Deschamps
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalfederatie neemt wat langer de tijd om na te denken over de positie van bondscoach Didier Deschamps. "We zullen geen overhaaste beslissing nemen, ook al hebben we onze doelen niet gehaald", zei voorzitter Noël le Graët in de Franse sportkrant L'Équipe na de verrassende uitschakeling van wereldkampioen Frankrijk op het EK.
Deschamps is al sinds 2012 de bondscoach van 'Les Bleus' en zijn contract loopt door tot en met het WK van 2022 in Qatar. De oud-international loodste Frankrijk ik 2018 naar de wereldtitel en had graag de Europese titel op zijn palmares bijgeschreven. Zwitserland versperde de Fransen maandag de doorgang naar de kwartfinales. Na verlenging was de stand 3-3, de Zwitsers wonnen de strafschoppenserie nadat sterspeler Kylian Mbappé zijn penalty had gemist.
"We hadden uiteraard graag langer in het toernooi gebleven, maar ik heb toch ook veel goede dingen gezien", zei Le Graët. "Ik heb geleerd dat je nooit een spontane beslissing moet nemen. Ik heb nog geen tijd gehad om met Didier te praten. We zullen bellen als hij in Parijs is en we zullen volgende week of de week erna een dag samen doorbrengen en praten. En aan het eind van de dag zal wel een beslissing vallen."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
4 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt zo goed als zeker volgend seizoen in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder, maar beschikt wel over een beter doelsaldo (-19) dan PEC (-24).
6 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
17 uur geleden