Franse boerenorganisaties roepen op wegblokkades op te schorten
PARIJS (ANP/AFP) - Twee Franse boerenorganisaties hebben protesterende boeren opgeroepen te stoppen met het blokkeren van wegen. Volgens de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en de Jonge Boeren (JA) heeft de overheid naar ze geluisterd, nadat premier Gabriel Attal eerder op de dag de boeren tegemoet is gekomen.
Attal kondigde financiële steun en andere maatregelen voor de boeren aan. "We hebben besloten om de wegblokkades op te schorten en over te gaan naar een nieuwe vorm van mobilisatie", zei JA-voorman Arnaud Gaillot op een persconferentie.
De Franse boerenprotesten en blokkades houden al circa twee weken aan. De boeren zijn het onder meer niet eens met Europese klimaatregels. Ook in andere landen protesteren boeren, waaronder in België waar veel boeren naar Brussel zijn gereden om hun onvrede duidelijk te maken tijdens een EU-top.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
8 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
10 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
13 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
13 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
14 uur geleden