Franse boerenorganisaties roepen op wegblokkades op te schorten
PARIJS (ANP/AFP) - Twee Franse boerenorganisaties hebben protesterende boeren opgeroepen te stoppen met het blokkeren van wegen. Volgens de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en de Jonge Boeren (JA) heeft de overheid naar ze geluisterd, nadat premier Gabriel Attal eerder op de dag de boeren tegemoet is gekomen.
Attal kondigde financiële steun en andere maatregelen voor de boeren aan. "We hebben besloten om de wegblokkades op te schorten en over te gaan naar een nieuwe vorm van mobilisatie", zei JA-voorman Arnaud Gaillot op een persconferentie.
De Franse boerenprotesten en blokkades houden al circa twee weken aan. De boeren zijn het onder meer niet eens met Europese klimaatregels. Ook in andere landen protesteren boeren, waaronder in België waar veel boeren naar Brussel zijn gereden om hun onvrede duidelijk te maken tijdens een EU-top.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
4 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
4 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geleden