Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse betogers begonnen met actiedag tegen bezuinigen

Franse betogers begonnen met actiedag tegen bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.

In Parijs greep de politie donderdagochtend in bij een busremise. Volgens krant Le Parisien werden traangas en wapenstokken ingezet tegen demonstranten die het gebouw blokkeerden. Even later kon de eerste bus alsnog vertrekken. Er wordt ook actie gevoerd op middelbare scholen en de universiteit in de hoofdstad.

De afgelopen weken vonden er al meerdere acties plaats, maar de autoriteiten verwachten donderdag een grotere opkomst tussen de 600.000 en 900.000 mensen. Bijna alle vakbonden steunen de staking.

Vertrouwensstemming

De minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zei tegen BFMTV streng te gaan optreden bij ongeregeldheden: "we zullen onverzettelijk en meedogenloos zijn, net als op 10 september". Vorige week woensdag vond er ook een grote landelijke actie plaats. Zeker 175.000 mensen namen daaraan deel en vijfhonderd mensen werden opgepakt. Volgens de autoriteiten was de situatie erg gespannen in meerdere steden, dertien agenten raakten gewond.

Demonstranten zijn het niet eens met de voorgenomen bezuinigingen van de regering, die ruim 40 miljard euro wil besparen. De bezuinigingen zijn ook de reden waarom premier François Bayrou vorige week maandag moest opstappen. Hij verloor een vertrouwensstemming in het parlement. Sébastien Lecornu werd twee dagen later geïnstalleerd als zijn opvolger.

Meer uit Buitenland

Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

30 minuten geleden
Rusland: geen sprake van eventueel driehoeksoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.

34 minuten geleden
Nog tienduizenden mensen zonder stroom door storing San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.

47 minuten geleden
Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.

1 uur geleden
Bijna miljoen ontheemden door grensconflict Cambodja en Thailand

PHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.

3 uur geleden
Nationale herdenkingsdag voor slachtoffers Bondi Beach begonnen

SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.

8 uur geleden
VS onderscheppen opnieuw olietanker voor Venezolaanse kust

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.

9 uur geleden