Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse bankpresident: volgend jaar meer renteverlagingen ECB

Franse bankpresident: volgend jaar meer renteverlagingen ECB

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal volgend jaar verdergaan met het verlagen van de rente. Dat heeft de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau vrijdag gezegd. Op donderdag verlaagde de ECB de rente in het eurogebied voor de vierde keer dit jaar.

"Er komen meer renteverlagingen volgend jaar, verlagingen in meervoud", aldus Villeroy op de Franse radiozender BFM. Hij zei ook dat de beleidsmakers van de centrale bank in Frankfurt zich "comfortabel" voelen met de verwachtingen op de financiële markten voor verdere dalingen van de leenkosten in 2025.

Het belangrijkste rentetarief in de eurolanden gaat nu opnieuw met een kwart procentpunt omlaag naar een niveau van 3 procent. De ECB vergadert eind januari opnieuw over de rente en er wordt verwacht dat er dan weer een verlaging met een kwart procentpunt aankomt. Ook in maart kan een dergelijke stap worden gezet.

Kwakkelende economie

Met de lagere rente wil de ECB de kwakkelende economie ondersteunen. De centrale bank verlaagde donderdag ook nog de groeiverwachtingen voor de eurozone voor dit jaar en komende jaren, mede door de zwakte in de Europese industrie.

Martins Kazaks, de centralebankpresident van Letland en ECB-bestuurslid, zei dat er ook een grotere rentestap met een half procentpunt kan komen als de economische ontwikkelingen daarom vragen. En zijn collega Madis Müller van de centrale bank van Estland zei dat het huidige rentetarief nog te hoog is gezien de economische afzwakking.

Meer uit Financieel

Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

26 minuten geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

2 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

2 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

3 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

4 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

5 uur geleden