Franse bankpresident: volgend jaar meer renteverlagingen ECB
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal volgend jaar verdergaan met het verlagen van de rente. Dat heeft de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau vrijdag gezegd. Op donderdag verlaagde de ECB de rente in het eurogebied voor de vierde keer dit jaar.
"Er komen meer renteverlagingen volgend jaar, verlagingen in meervoud", aldus Villeroy op de Franse radiozender BFM. Hij zei ook dat de beleidsmakers van de centrale bank in Frankfurt zich "comfortabel" voelen met de verwachtingen op de financiële markten voor verdere dalingen van de leenkosten in 2025.
Het belangrijkste rentetarief in de eurolanden gaat nu opnieuw met een kwart procentpunt omlaag naar een niveau van 3 procent. De ECB vergadert eind januari opnieuw over de rente en er wordt verwacht dat er dan weer een verlaging met een kwart procentpunt aankomt. Ook in maart kan een dergelijke stap worden gezet.
Kwakkelende economie
Met de lagere rente wil de ECB de kwakkelende economie ondersteunen. De centrale bank verlaagde donderdag ook nog de groeiverwachtingen voor de eurozone voor dit jaar en komende jaren, mede door de zwakte in de Europese industrie.
Martins Kazaks, de centralebankpresident van Letland en ECB-bestuurslid, zei dat er ook een grotere rentestap met een half procentpunt kan komen als de economische ontwikkelingen daarom vragen. En zijn collega Madis Müller van de centrale bank van Estland zei dat het huidige rentetarief nog te hoog is gezien de economische afzwakking.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
5 minuten geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
17 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
1 dag geleden