Franse bankpresident: volgend jaar meer renteverlagingen ECB
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal volgend jaar verdergaan met het verlagen van de rente. Dat heeft de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau vrijdag gezegd. Op donderdag verlaagde de ECB de rente in het eurogebied voor de vierde keer dit jaar.
"Er komen meer renteverlagingen volgend jaar, verlagingen in meervoud", aldus Villeroy op de Franse radiozender BFM. Hij zei ook dat de beleidsmakers van de centrale bank in Frankfurt zich "comfortabel" voelen met de verwachtingen op de financiële markten voor verdere dalingen van de leenkosten in 2025.
Het belangrijkste rentetarief in de eurolanden gaat nu opnieuw met een kwart procentpunt omlaag naar een niveau van 3 procent. De ECB vergadert eind januari opnieuw over de rente en er wordt verwacht dat er dan weer een verlaging met een kwart procentpunt aankomt. Ook in maart kan een dergelijke stap worden gezet.
Kwakkelende economie
Met de lagere rente wil de ECB de kwakkelende economie ondersteunen. De centrale bank verlaagde donderdag ook nog de groeiverwachtingen voor de eurozone voor dit jaar en komende jaren, mede door de zwakte in de Europese industrie.
Martins Kazaks, de centralebankpresident van Letland en ECB-bestuurslid, zei dat er ook een grotere rentestap met een half procentpunt kan komen als de economische ontwikkelingen daarom vragen. En zijn collega Madis Müller van de centrale bank van Estland zei dat het huidige rentetarief nog te hoog is gezien de economische afzwakking.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine aan de Nederlandse pomp is donderdag gezakt tot onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli. Dat is het gevolg van de recente daling van de olieprijzen.
40 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De winst van de Emirates Group is het afgelopen halfjaar met meer dan de helft gedaald. De eigenaar van de grootste luchtvaartmaatschappij in het Midden-Oosten had last van verstoringen en hoge brandstofprijzen die het gevolg zijn van het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is van belang dat KLM de financiële positie versterkt", reageert het ministerie van Financiën, grootaandeelhouder van KLM, via een woordvoerder op het nieuws dat KLM 5000 banen schrapt en een deel van de werkzaamheden verplaatst naar Air France-KLM. "We zullen ons als aandeelhouder hier verder over laten informeren."
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.
2 uur geleden