Franse bankpresident: verdere renteverlaging ECB mogelijk
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau denkt dat een verdere renteverlaging van de Europese Centrale Bank (ECB) bij de vergadering van volgende week mogelijk is. Volgens Villeroy zal de inflatie in de eurozone namelijk verder afzwakken en is er ook geen grote kans dat die weer aangewakkerd wordt door de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump.
De ECB neemt volgende week donderdag een nieuw rentebesluit. Sinds juni vorig jaar heeft de centrale bank in Frankfurt de rente zeven keer met een kwart procentpunt verlaagd om zo de kwakkelende economie van het eurogebied te ondersteunen. Het belangrijkste rentetarief staat nu op 2,25 procent.
Volgens Villeroy zullen de importheffingen van Trump vooral de inflatie in de Verenigde Staten zelf aanjagen omdat buitenlandse producten en goederen duurder kunnen worden. Villeroy zei in een interview ook dat de rente in de eurozone nu aanzienlijk lager ligt dan die in de VS.
Voorgesorteerd
ECB-vicevoorzitter Luis de Guindos zei onlangs nog te verwachten dat het inflatiedoel van de centrale bank in de komende maanden bereikt kan worden. De ECB heeft een inflatiedoelstelling van 2 procent. Vorige maand bedroeg de inflatie in de eurozone 2,2 procent.
Op de financiële markten wordt alvast voorgesorteerd op een renteverlaging volgende week met opnieuw een kwart procentpunt. Later dit jaar wordt dan nog een verlaging met een kwart procentpunt verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
4 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
18 uur geleden