Franse bankpresident: meer risico's wereldeconomie met winst Trump
PARIJS (ANP/RTR) - De wereldeconomie loopt meer risico's rond groei en inflatie nu Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Dat zegt de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau. Zo heeft Trump hoge invoerheffingen op buitenlandse producten aangekondigd, wat weer kan leiden tot een handelsconflict tussen de Verenigde Staten en bijvoorbeeld China en de Europese Unie.
De Fransman zei tijdens een evenement dat Europa alert moet zijn na de verkiezingswinst van Trump, omdat de Europese export naar de VS sterk kan lijden onder de hoge importtarieven. Volgens Villeroy bestaat er ook een risico op hogere inflatie in de VS, aangezien die heffingen buitenlandse producten duurder maken voor Amerikaanse consumenten.
Luis de Guindos, vicepresident van de Europese Centrale Bank (ECB), uitte eerder die dag ook zijn zorgen over de gevolgen van Trumps plannen voor heffingen, die de wereldhandel kunnen verstoren. De ECB zal de aangekondigde maatregelen van Trump nauwlettend volgen, zei de centralebankier.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
23 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
23 uur geleden