Franse bankpresident: meer risico's wereldeconomie met winst Trump
PARIJS (ANP/RTR) - De wereldeconomie loopt meer risico's rond groei en inflatie nu Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Dat zegt de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau. Zo heeft Trump hoge invoerheffingen op buitenlandse producten aangekondigd, wat weer kan leiden tot een handelsconflict tussen de Verenigde Staten en bijvoorbeeld China en de Europese Unie.
De Fransman zei tijdens een evenement dat Europa alert moet zijn na de verkiezingswinst van Trump, omdat de Europese export naar de VS sterk kan lijden onder de hoge importtarieven. Volgens Villeroy bestaat er ook een risico op hogere inflatie in de VS, aangezien die heffingen buitenlandse producten duurder maken voor Amerikaanse consumenten.
Luis de Guindos, vicepresident van de Europese Centrale Bank (ECB), uitte eerder die dag ook zijn zorgen over de gevolgen van Trumps plannen voor heffingen, die de wereldhandel kunnen verstoren. De ECB zal de aangekondigde maatregelen van Trump nauwlettend volgen, zei de centralebankier.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
54 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
11 uur geleden