Franse ambassadeur tipte automagnaat Ghosn over 'Nissan-complot'
BEIROET (ANP/RTR) - Automagnaat Carlos Ghosn, die onlangs op miraculeuze wijze uit Japan wist te ontsnappen, was naar eigen zeggen door de Franse ambassadeur getipt over 'een complot' van zijn voormalig werkgever Nissan tegen hem. Volgens de voormalige baas van Nissan en Renault werd hij kort na zijn arrestatie op verdenking van slecht bestuur en financieel wangedrag door de ambassadeur ingelicht.
Ghosn, die momenteel met zijn vrouw in Libanon verblijft, zegt nog altijd geschokt te zijn door de arrestatie. Het eerste waar hij nadat hij werd opgepakt aan dacht was om Nissan in te lichten, zodat die een advocaat konden sturen. Een etmaal later kreeg hij bezoek van de Franse ambassadeur die hem vertelde dat Nissan zich juist tegen hem had gekeerd.
Voormalig Nissan-baas Hiroto Saikawa, die vorig jaar gedwongen werd af te treden nadat hij had toegegeven dat hij een ongepaste vergoeding had ontvangen, beschuldigde Ghosn kort na de arrestatie van misbruik van bedrijfsgelden. Ook zou Ghosn zijn inkomsten jarenlang bewust foutief hebben gerapporteerd. Hij weerspreekt alle aantijgingen tegen hem.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
12 uur geleden