Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ambassadeur tipte automagnaat Ghosn over 'Nissan-complot'

Franse ambassadeur tipte automagnaat Ghosn over 'Nissan-complot'

BEIROET (ANP/RTR) - Automagnaat Carlos Ghosn, die onlangs op miraculeuze wijze uit Japan wist te ontsnappen, was naar eigen zeggen door de Franse ambassadeur getipt over 'een complot' van zijn voormalig werkgever Nissan tegen hem. Volgens de voormalige baas van Nissan en Renault werd hij kort na zijn arrestatie op verdenking van slecht bestuur en financieel wangedrag door de ambassadeur ingelicht.

Ghosn, die momenteel met zijn vrouw in Libanon verblijft, zegt nog altijd geschokt te zijn door de arrestatie. Het eerste waar hij nadat hij werd opgepakt aan dacht was om Nissan in te lichten, zodat die een advocaat konden sturen. Een etmaal later kreeg hij bezoek van de Franse ambassadeur die hem vertelde dat Nissan zich juist tegen hem had gekeerd.

Voormalig Nissan-baas Hiroto Saikawa, die vorig jaar gedwongen werd af ​​te treden nadat hij had toegegeven dat hij een ongepaste vergoeding had ontvangen, beschuldigde Ghosn kort na de arrestatie van misbruik van bedrijfsgelden. Ook zou Ghosn zijn inkomsten jarenlang bewust foutief hebben gerapporteerd. Hij weerspreekt alle aantijgingen tegen hem.

Meer uit Financieel

Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

1 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

1 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

2 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

3 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

4 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

4 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

6 uur geleden