Franse ambassadeur tipte automagnaat Ghosn over 'Nissan-complot'
BEIROET (ANP/RTR) - Automagnaat Carlos Ghosn, die onlangs op miraculeuze wijze uit Japan wist te ontsnappen, was naar eigen zeggen door de Franse ambassadeur getipt over 'een complot' van zijn voormalig werkgever Nissan tegen hem. Volgens de voormalige baas van Nissan en Renault werd hij kort na zijn arrestatie op verdenking van slecht bestuur en financieel wangedrag door de ambassadeur ingelicht.
Ghosn, die momenteel met zijn vrouw in Libanon verblijft, zegt nog altijd geschokt te zijn door de arrestatie. Het eerste waar hij nadat hij werd opgepakt aan dacht was om Nissan in te lichten, zodat die een advocaat konden sturen. Een etmaal later kreeg hij bezoek van de Franse ambassadeur die hem vertelde dat Nissan zich juist tegen hem had gekeerd.
Voormalig Nissan-baas Hiroto Saikawa, die vorig jaar gedwongen werd af te treden nadat hij had toegegeven dat hij een ongepaste vergoeding had ontvangen, beschuldigde Ghosn kort na de arrestatie van misbruik van bedrijfsgelden. Ook zou Ghosn zijn inkomsten jarenlang bewust foutief hebben gerapporteerd. Hij weerspreekt alle aantijgingen tegen hem.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De overheidsplannen om meer te investeren in defensie voeren de druk op de bouwcapaciteit van Nederland verder op. Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor woningbouw, uitbreiding van het stroomnet en onderhoud aan bruggen en wegen. Daarmee vergroot de opgave vanuit het ministerie van Defensie de druk op een toch al krappe arbeidsmarkt in de bouwsector, meldt ABN AMRO in een nieuw rapport.
46 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen donderdagochtend weer omhoog na de sterke daling een dag eerder door optimisme op de oliemarkt over de wapenstilstand in het Midden-Oosten. Maar nu lijkt er weer enige onzekerheid te zijn over het staakt-het-vuren, want de Straat van Hormuz blijft vrijwel volledig afgesloten door Iran. Daarnaast heeft Hezbollah raketten afgeschoten op Israël.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in februari minder besteed dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kromp de consumentenconsumptie met 0,5 procent op jaarbasis. De uitgaven aan diensten stegen een fractie, maar aan goederen werd minder besteed.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Na een zwakke start is het aantal hypotheekaanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar toch gestegen. Dat komt vooral door een sterke piek in de laatste weken van maart, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Volgens de organisatie kwamen in totaal ruim 146.800 aanvragen binnen, 3,3 procent meer dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
12 uur geleden