Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ambassadeur ondanks ultimatum nog in Niger

Franse ambassadeur ondanks ultimatum nog in Niger

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse ambassadeur Sylvain Itte is nog steeds in Niger, ondanks dat de coupplegers in het West-Afrikaanse land het snelle vertrek van de diplomaat hebben geëist. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron maandag meegedeeld in een speech voor ambassadeurs in Parijs.

De Franse ambassadeur kreeg vrijdag te horen dat hij 48 uur kreeg om Niger te verlaten. Daartoe was volgens het Nigerese ministerie van Buitenlandse Zaken besloten omdat Itte een ontmoeting met de junta weigerde en omdat de acties van de Franse regering "in strijd zijn met de belangen van Niger. Macron herhaalde maandag dat Frankrijk achter de afgezette president Mohamed Bazoum staat. "Ons beleid is duidelijk: we erkennen de putschisten niet.

Itte luisterde volgens Macron vanuit de Nigerese hoofdstad Niamey mee. In de toespraak vertelde Macron dat "Frankrijk en zijn diplomaten in de recente maanden in sommige landen te maken hadden met zeer moeilijk situaties, van Soedan tot Niger". In Niger, een oud-kolonie van Frankrijk, grepen militairen eind juli de macht. Parijs heeft de coup herhaaldelijk veroordeeld.

Meer uit Buitenland

Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

16 minuten geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

6 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

6 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

7 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

9 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

9 uur geleden