Franse agenten doodgeschoten, dader dood aangetroffen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De man die drie agenten heeft doodgeschoten in Frankrijk is dood aangetroffen. Dat maakte minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin bekend na het drama in de buurt van Saint-Just (Puy-de-Dôme), in centraal Frankrijk. Daarbij raakte een vierde agent gewond.
De 48-jarige man opende het vuur op agenten die rond middernacht reageerden op een melding over huiselijk geweld. Een agent kwam om het leven, een collega raakte gewond. De schutter verschanste zich vervolgens in de woning en zou daar ook brand hebben gesticht. Een vrouw zocht een veilig heenkomen op het dak en kon later worden gered.
Na de dodelijke schietpartij stuurden de hulpdiensten versterking naar het huis in een afgelegen gehucht. Zij sloten ook wegen in de omgeving af. De ogenschijnlijk zwaarbewapende dader bleef schieten op de politie en doodde nog twee agenten. Die slachtoffers hadden naar verluidt geprobeerd in te schatten of hun neergeschoten collega's gered konden worden.
Voertuig
De schutter kon uiteindelijk vluchten. Minister Darmanin trad niet in detail over de omstandigheden waaronder hij daarna om het leven kwam. Een ingewijde zegt dat de man dood is aangetroffen in een voertuig. Het vermoeden bestaat dat hij zichzelf van het leven heeft beroofd. De geredde vrouw wordt nog verhoord.
President Emmanuel Macron heeft zijn medeleven betuigd aan de Franse politie. "Zij zijn onze helden", schreef hij op Twitter. De omgekomen agenten waren 21, 37 en 45 jaar oud.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in aanloop naar de parlementsverkiezingen van november discussie ontstaan over spotjes die de regering laat uitzenden. Die lijken op campagnefilmpjes en worden betaald met geld dat door het Congres eigenlijk was bestemd voor zaken als grensbewaking en de bestrijding van drugscriminaliteit, komt naar voren uit onderzoek voor The Washington Post.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Uit eerste onderzoek naar het incident aan boord van een flydubai-vlucht naar Tel Aviv afgelopen woensdag is gebleken dat de copiloot inderdaad zijn collega heeft aangevallen. Dat meldt het Saudische ministerie van Binnenlandse Zaken. Ooggetuigen en de Israëlische regering zeiden dit al. Volgens Israël was het de bedoeling om het vliegtuig te laten neerstorten.
3 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse moordenaar Christa Pike is nog in leven nadat haar executie was mislukt. "Wat ons verteld is, is dat ze in kritieke toestand verkeert en levensreddende zorg krijgt", zei haar advocaat Randall Spivey tijdens een persmoment.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In tal van Franse steden zijn er donderdag opnieuw ongeregeldheden, brandstichtingen en vernielingen geweest bij scholierenacties gericht tegen het in hun ogen ondeugdelijke en berooide onderwijssysteem. Het ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van 1949 aanhoudingen in heel het land. Woensdag waren er nog 625 aanhoudingen.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt voor het eerst een zelfgemaakte ballistische raket te hebben ingezet tegen Rusland. De FP-7-raket is waarschijnlijk moeilijker te onderscheppen dan de drones en kruisraketten die Oekraïne nu veelal gebruikt en draagt ook een zwaardere springlading. "Eerste gebruik in de strijd" van een Oekraïense FP-7, meldde president Volodymyr Zelensky donderdag op sociale media.
5 uur geledenBERGEN (ANP/DPA) - De Duitse krijgsmacht is van plan om volgend jaar zijn eerste drone-eenheid op te zetten. Dat heeft defensieminister Boris Pistorius gezegd bij een bezoek aan het militaire oefenterrein in Bergen. De eenheid gaat volgens hem uit maximaal zeshonderd personen bestaan.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De steekpartij op een school in Slowakije afgelopen dinsdag heeft een tweede leven gekost. Een meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, meldt de minister van Onderwijs Tomáš Drucker.
6 uur geleden