Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.

Baye genoot grote bekendheid door de films La Nuit Américaine uit 1973, Sauve qui peut (la vie) uit 1980 en Notre histoire uit 1984. Haar acteerwerk werd drie keer bekroond met een César-award, de belangrijkste filmprijs van Frankrijk. In 2002 speelde ze in Catch Me If You Can van Steven Spielberg. Baye was daarin te zien als de moeder van Frank Abagnale Jr, gespeeld door Leonardo DiCaprio.

Baye werd geboren op 6 juli 1948 in de Franse plaats Mainneville, in Normandië. Ze had van 1982 tot 1986 een relatie met de Franse zanger Johnny Hallyday, met wie ze een dochter kreeg. Later had ze een relatie met acteur Philippe Léotard. Baye speelde gedurende haar carrière in meer dan tachtig films.

Meer uit Buitenland

Fins persbureau STT stopt na 140 jaar om financiële problemen

HELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.

3 minuten geleden
Von der Leyen blijft inzetten op geassocieerd lidmaatschap Canada

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.

1 uur geleden
Abbas ziet in Israëlische verkiezingen kans voor vredesgesprekken

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".

2 uur geleden
Leider Hongkong biedt excuses aan na rapport over dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.

2 uur geleden
Franse Kevin T. beschuldigd van moord om ras, afkomst of geloof

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse aanklager voor antiterreurzaken heeft een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar Kevin T. voor moord en poging tot moord. Hij deed dat volgens justitie met een terroristisch oogmerk, en omdat hij het gemunt had op mensen van een specifieke komaf, afkomst of religie, zo bleek bij een zitting, melden Franse media. De Fransman zou toegegeven hebben dat hij het gemunt had op moslims en mensen van Afrikaanse komaf.

3 uur geleden
Dodental Spaanse treinramp loopt op, premier belooft maatregelen

TOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.

4 uur geleden
Israëlische minister roept op tot aanhouding partijleiders

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.

6 uur geleden