Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse acteur Claude Brasseur (84) overleden

Franse acteur Claude Brasseur (84) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Claude Brasseur is op 84-jarige leeftijd overleden. Brasseur was de zoon van de bekende acteur Pierre Brasseur en de romanschrijver Odette Joyeux.

Brasseur omschreef zichzelf dan ook graag als "de acteur van vader op zoon". Zelf kreeg hij grote bekendheid met rollen in films als Un éléphant ça trompe énormément uit 1977 en La Guerre des Polices uit 1979. Voor beide films ontving hij de grote filmprijs César. Ook voor zijn vertolking van de 19e-eeuwse avonturier Eugène-François Vidocq in de populaire televisieserie Les Nouvelles Aventures de Vidocq kreeg hij veel lof.

De Franse acteur was echter niet alleen op het witte doek te zien. Ook in de sport was hij behoorlijk fanatiek. Hij werd geselecteerd voor het Franse bobsleeteam voor de Olympische Spelen in 1964. Door een blessure ging dat avontuur helaas niet door.

Meer uit Buitenland

Eerste publieke optreden bevelhebber Iraanse Garde sinds oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.

24 minuten geleden
Doden in Oekraïne na nieuwe Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.

1 uur geleden
Krant: onderzoek naar schade in Brussel na groot VS-feest

BRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.

1 uur geleden
Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 2600

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".

4 uur geleden
Locatie en tijdstip bruiloft Taylor Swift bekend in New York

De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.

8 uur geleden
Ex-olympisch kanoër aangeklaagd voor vernieling Reflecting Pool

WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.

11 uur geleden
Vrachtwagen met VN-hulpgoederen aangevallen in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.

12 uur geleden