Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse acteur Claude Brasseur (84) overleden

Franse acteur Claude Brasseur (84) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Claude Brasseur is op 84-jarige leeftijd overleden. Brasseur was de zoon van de bekende acteur Pierre Brasseur en de romanschrijver Odette Joyeux.

Brasseur omschreef zichzelf dan ook graag als "de acteur van vader op zoon". Zelf kreeg hij grote bekendheid met rollen in films als Un éléphant ça trompe énormément uit 1977 en La Guerre des Polices uit 1979. Voor beide films ontving hij de grote filmprijs César. Ook voor zijn vertolking van de 19e-eeuwse avonturier Eugène-François Vidocq in de populaire televisieserie Les Nouvelles Aventures de Vidocq kreeg hij veel lof.

De Franse acteur was echter niet alleen op het witte doek te zien. Ook in de sport was hij behoorlijk fanatiek. Hij werd geselecteerd voor het Franse bobsleeteam voor de Olympische Spelen in 1964. Door een blessure ging dat avontuur helaas niet door.

Meer uit Buitenland

Ziekenhuis Nevada ontruimd om grote natuurbrand

RENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.

1 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza, onder wie een kind

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.

3 uur geleden
Dodental loopt op na brand in Zwitsers woongebouw met restaurant

THUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.

4 uur geleden
Verdachte van aanval met zwaard in Zweden in voorlopige hechtenis

FAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.

4 uur geleden
Zelensky verwerpt oproep rivaal tot verkiezingen in oorlogstijd

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.

7 uur geleden
Syrië hoopt Israëlische aanvallen te beëindigen met diplomatie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië hoopt onderhandelingen met Israël over een veiligheidsakkoord binnenkort te hervatten. Dat zei de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani in een interview met persbureau Reuters, waarin hij ook zei dat Damascus het contact met Jeruzalem verbrak na de recente Israëlische luchtaanval op een Syrische luchtmachtbasis.

8 uur geleden
Telegraph: Iraanse hackers legden Britse energiecentrale plat

LONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.

11 uur geleden