Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse aanvoerder Lloris doet niet mee aan OneLove-actie op WK

Franse aanvoerder Lloris doet niet mee aan OneLove-actie op WK

PARIJS (ANP) - De Franse doelman Hugo Lloris heeft bevestigd dat hij niet de OneLove-aanvoerdersband zal dragen tijdens het WK voetbal. Meerdere captains, onder wie Virgil van Dijk van Oranje, dragen in Qatar de speciale band, die staat voor verbinding en een signaal is tegen alle vormen van discriminatie.

"Ik ben duidelijk genoeg geweest en ik heb hier niets aan toe te voegen", verklaarde Lloris tegen persbureau AFP. De keeper van Tottenham Hotspur gaf eerder aan dat hij respect wilde tonen richting gastland Qatar. "Wanneer we buitenlandse bezoekers verwelkomen in Frankrijk willen we ook dat zij onze regels en cultuur respecteren. Ik zal hetzelfde doen als ik naar Qatar ga."

Lloris wil zich nu richten op het voetbal in Qatar. "Zo voorkomen we dat we hier vragen over moeten beantwoorden voor en tijdens het toernooi, want er komt een tijd dat je de focus op het voetbal moet houden en je geen energie kunt besteden aan zaken die niet onze verantwoordelijkheid zijn."

OneLove-band in Nederland

In Nederland ontstond vorige maand opschudding omdat aanvoerders Orkun Kökcü en Redouan El Yaakoubi van respectievelijk Feyenoord en Excelsior de band niet wilden dragen in de Eredivisie om religieuze overwegingen.

Het OneLove-initiatief werd in september bekendgemaakt, hoewel de wereldvoetbalbond FIFA formeel geen toestemming heeft gegeven voor het dragen van de band in Qatar.

Groepsfase Frankrijk

Voor Frankrijk begint het WK dinsdag met de wedstrijd tegen Australië. Daarna zijn Denemarken en Tunesië de tegenstanders van de regerend wereldkampioen.

Meer uit Voetbal

Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

16 minuten geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

1 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

1 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

2 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

4 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

5 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

6 uur geleden