Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse aanvoerder Lloris doet niet mee aan OneLove-actie op WK

Franse aanvoerder Lloris doet niet mee aan OneLove-actie op WK

PARIJS (ANP) - De Franse doelman Hugo Lloris heeft bevestigd dat hij niet de OneLove-aanvoerdersband zal dragen tijdens het WK voetbal. Meerdere captains, onder wie Virgil van Dijk van Oranje, dragen in Qatar de speciale band, die staat voor verbinding en een signaal is tegen alle vormen van discriminatie.

"Ik ben duidelijk genoeg geweest en ik heb hier niets aan toe te voegen", verklaarde Lloris tegen persbureau AFP. De keeper van Tottenham Hotspur gaf eerder aan dat hij respect wilde tonen richting gastland Qatar. "Wanneer we buitenlandse bezoekers verwelkomen in Frankrijk willen we ook dat zij onze regels en cultuur respecteren. Ik zal hetzelfde doen als ik naar Qatar ga."

Lloris wil zich nu richten op het voetbal in Qatar. "Zo voorkomen we dat we hier vragen over moeten beantwoorden voor en tijdens het toernooi, want er komt een tijd dat je de focus op het voetbal moet houden en je geen energie kunt besteden aan zaken die niet onze verantwoordelijkheid zijn."

OneLove-band in Nederland

In Nederland ontstond vorige maand opschudding omdat aanvoerders Orkun Kökcü en Redouan El Yaakoubi van respectievelijk Feyenoord en Excelsior de band niet wilden dragen in de Eredivisie om religieuze overwegingen.

Het OneLove-initiatief werd in september bekendgemaakt, hoewel de wereldvoetbalbond FIFA formeel geen toestemming heeft gegeven voor het dragen van de band in Qatar.

Groepsfase Frankrijk

Voor Frankrijk begint het WK dinsdag met de wedstrijd tegen Australië. Daarna zijn Denemarken en Tunesië de tegenstanders van de regerend wereldkampioen.

Meer uit Voetbal

Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

3 minuten geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

33 minuten geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

3 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

20 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

23 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

23 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

1 dag geleden