Franse aanklagers willen aanvaller Benzema laten berechten
PARIJS (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Versailles wil dat aanvaller Karim Benzema van Real Madrid wordt berecht voor zijn aandeel in een poging tot afpersing van zijn toenmalige collega-international Mathieu Valbuena met een sekstape. De Franse spits wordt beschuldigd van medeplichtigheid. De onderzoeksrechter moet nu gaan beslissen of het daadwerkelijk tot een strafproces komt.
De zaak speelt al sinds november 2015. Benzema werd destijds officieel aangeklaagd. Valbuena zou een bedrag van 150.000 euro hebben moeten betalen aan een vriend van Benzema om te voorkomen dat een seksvideo van hem openbaar zou worden gemaakt. Er verschenen afgetapte telefoongesprekken in de media, die Benzema in een lastige positie brachten. Volgens zijn advocaten heeft de voetballer van Real Madrid echter niets misdaan.
De aanklagers willen in deze zaak ook vier andere personen vervolgen. De procedure tegen de voormalige Franse international Djibril Cissé, die eveneens een rol zou hebben vervuld in de afpersingszaak, werd eerder al stopgezet.
Benzema (32) raakte door de hele affaire zijn plaats in de Franse selectie kwijt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
21 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
24 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
32 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden