Franse aanklagers willen aanvaller Benzema laten berechten
PARIJS (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Versailles wil dat aanvaller Karim Benzema van Real Madrid wordt berecht voor zijn aandeel in een poging tot afpersing van zijn toenmalige collega-international Mathieu Valbuena met een sekstape. De Franse spits wordt beschuldigd van medeplichtigheid. De onderzoeksrechter moet nu gaan beslissen of het daadwerkelijk tot een strafproces komt.
De zaak speelt al sinds november 2015. Benzema werd destijds officieel aangeklaagd. Valbuena zou een bedrag van 150.000 euro hebben moeten betalen aan een vriend van Benzema om te voorkomen dat een seksvideo van hem openbaar zou worden gemaakt. Er verschenen afgetapte telefoongesprekken in de media, die Benzema in een lastige positie brachten. Volgens zijn advocaten heeft de voetballer van Real Madrid echter niets misdaan.
De aanklagers willen in deze zaak ook vier andere personen vervolgen. De procedure tegen de voormalige Franse international Djibril Cissé, die eveneens een rol zou hebben vervuld in de afpersingszaak, werd eerder al stopgezet.
Benzema (32) raakte door de hele affaire zijn plaats in de Franse selectie kwijt.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
43 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
45 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geleden