Frans TotalEnergies steekt 1,5 miljard in gasproject Qatar
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies steekt 1,5 miljard dollar in Qatars nieuwste grote gasproject. De investering komt slechts drie maanden nadat de Fransen zich al hadden ingekocht in een van de andere grote gasprojecten van de Golfstaat.
Qatar is groot in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en daar is nu extra veel vraag naar door de oorlog in Oekraïne en het wegvallen van gasleveringen uit Rusland. Volgens de Qatarese minister van Energie Saad Al-Kaabi zal de Franse deelname aan het North Field South helpen om de capaciteit voor de productie van lng te verhogen.
Toch zullen de uitbreidingsplannen op korte termijn weinig soelaas bieden voor de vele Europese bedrijven die zich zorgen maken over hun gastoevoer. De eerst lading gas uit het North Field South zal waarschijnlijk in 2027 verscheept kunnen worden. Voor het North Field East, waarin TotalEnergies in juni al een belang nam, is dat naar verwachting eind 2025 of begin 2026.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare landbouwgrond is opgelopen tot bijna een ton. Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) becijferd. "Ondanks onzekerheden in beleid en regelgeving zien we dat agrariërs juist nu grond willen veiligstellen voor de toekomst van hun bedrijf", zegt Jos Ebbers, voorzitter van de agrarische tak van de makelaarsorganisatie.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor benzine in Nederland is dinsdagochtend tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de prijzen aan de pomp de laatste weken hard opgelopen.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
15 uur geleden