Frans scheepvaartconcern koopt vrachtbedrijf Russische spoorwegen
MARSEILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse scheepvaartconcern CMA CGM wil Gefco Group, een Frans logistiek bedrijf in de automobielindustrie, overnemen. De overname is opvallend omdat Gefco grotendeels in handen is van de gesanctioneerde Russische spoorwegmaatschappij RZD.
In een verklaring laat CMA CGM weten bijna 100 procent van Gefco, dat voertuigen transporteert, te willen kopen in afwachting van definitieve goedkeuringen van de Europese mededingingsautoriteiten in de komende maanden. Het in Marseille gevestigde bedrijf heeft de voorwaarden van de transactie niet gespecificeerd en gaf ook geen namen van de andere betrokken partijen.
Het Franse Gefco werd in 1949 opgericht om voertuigen te vervoeren per spoor en breidde deze activiteiten later uit naar zee- en luchttransport. Volgens de website van Gefco heeft de Russische spoorwegmaatschappij RZD sinds 2012 een meerderheidsbelang van 75 procent in het bedrijf. Het Frans-Italiaanse autoconcern Stellantis, bekend van merken als Fiat, Citroën, Peugeot en Opel, bezit de rest. De onderneming heeft een waarde van ongeveer 450 miljoen euro.
De deal komt zes weken na de Russische invasie van Oekraïne en laat zien welke effecten de westerse sancties tegen Russische bedrijven kunnen hebben op ondernemingen zoals Gefco. De sancties hebben de overnamedeal naar verluidt in een versnelling gebracht. Gefco waarschuwde vorige week al dat het door de sancties tegen RZD steeds moeilijker wordt om zijn activiteiten uit te voeren.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
12 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
16 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden