Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans scheepvaartconcern koopt vrachtbedrijf Russische spoorwegen

Frans scheepvaartconcern koopt vrachtbedrijf Russische spoorwegen

MARSEILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse scheepvaartconcern CMA CGM wil Gefco Group, een Frans logistiek bedrijf in de automobielindustrie, overnemen. De overname is opvallend omdat Gefco grotendeels in handen is van de gesanctioneerde Russische spoorwegmaatschappij RZD.

In een verklaring laat CMA CGM weten bijna 100 procent van Gefco, dat voertuigen transporteert, te willen kopen in afwachting van definitieve goedkeuringen van de Europese mededingingsautoriteiten in de komende maanden. Het in Marseille gevestigde bedrijf heeft de voorwaarden van de transactie niet gespecificeerd en gaf ook geen namen van de andere betrokken partijen.

Het Franse Gefco werd in 1949 opgericht om voertuigen te vervoeren per spoor en breidde deze activiteiten later uit naar zee- en luchttransport. Volgens de website van Gefco heeft de Russische spoorwegmaatschappij RZD sinds 2012 een meerderheidsbelang van 75 procent in het bedrijf. Het Frans-Italiaanse autoconcern Stellantis, bekend van merken als Fiat, Citroën, Peugeot en Opel, bezit de rest. De onderneming heeft een waarde van ongeveer 450 miljoen euro.

De deal komt zes weken na de Russische invasie van Oekraïne en laat zien welke effecten de westerse sancties tegen Russische bedrijven kunnen hebben op ondernemingen zoals Gefco. De sancties hebben de overnamedeal naar verluidt in een versnelling gebracht. Gefco waarschuwde vorige week al dat het door de sancties tegen RZD steeds moeilijker wordt om zijn activiteiten uit te voeren.

Meer uit Financieel

Staat is klaar met afbouwen belang in ABN AMRO naar 20,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat is voorlopig klaar met het afbouwen van zijn belang in ABN AMRO. De bank en de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI) melden dat die laatste organisatie een belang van 20,5 procent blijft houden in de vorm van certificaten van aandelen ABN AMRO.

18 minuten geleden
Duitse media: Porsche schrapt nog eens duizenden banen

BERLIJN (ANP/RTR) - Porsche is van plan om nog eens duizenden banen te schrappen, melden Duitse media. Dat komt bovenop de duizenden ontslagen die de Duitse autofabrikant eerder al had aangekondigd.

19 minuten geleden
Uitzendbureau Randstad eindigt fors hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het uitzendconcern maakte een koerssprong van 13,9 procent en eindigde daarmee bovenaan de middelgrote fondsen.

1 uur geleden
Samsung komt met bredere opvouwbare telefoon en verhoogt prijzen

LONDEN (ANP/RTR) - Samsung Electronics heeft een bredere opvouwbare telefoon ter grootte van een paspoort onthuld. Ook heeft het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern de prijzen van twee vernieuwde opvouwbare modellen verhoogd.

2 uur geleden
Wall Street begint gemengd, olieprijs verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.

3 uur geleden
Goedkeuring voor Frans-Russisch kernenergieproject in Duitsland

LINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.

4 uur geleden
Reisbranche zoekt alternatieven voor vluchten via Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.

5 uur geleden