Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans pensioen minstens 1000 euro per maand

Frans pensioen minstens 1000 euro per maand

PARIJS (ANP/RTR) - De pensioengerechtigde leeftijd in Frankrijk blijft 62 jaar en iedereen die een volle carrière heeft gewerkt heeft recht op minstens 1000 euro per maand aan pensioen. Verder komt er één universeel systeem en worden op den duur speciale regelingen afgeschaft. De Franse premier Edouard Philippe heeft woensdag de pensioenplannen van de regering van Emmanuel Macron gepresenteerd.

Er blijven wel uitzonderingen op het algemene stelsel. Brandweermannen, militairen en politiemensen houden namelijk hun lagere pensioengerechtigde leeftijd.

Volgens Philippe is de tijd gekomen om het Franse stelsel te hervormen. Het systeem zal sterk veranderen maar solidariteit blijft de rode draad, aldus de premier. Volgens hem zullen werkende vrouwen de grote winnaar zijn van het nieuwe stelsel.

Eén pensioenstelsel

Franse media meldden woensdagochtend al dat Franse werkers die voor 1975 geboren zijn, niet onder het nieuwe pensioenregime zullen vallen. Voor iedereen die vanaf 2022 de arbeidsmarkt betreedt, gaat het hervormde stelsel wel gelden. De nieuwe regels gaan deels gelden voor Fransen die in 1975 geboren zijn. Zij krijgen er vanaf 2037 mee te maken.

Er is al diverse keren massaal gedemonstreerd tegen de hervormingen. Dinsdag deden nog 339.000 mensen mee aan een landelijk protest.

President Macron wil het ingewikkelde en voor sommige pensioengerechtigden erg gulle stelsel stroomlijnen en hervormen. Er moet geleidelijk één pensioenstelsel komen. Velen vrezen dat voorrechten en de soms erg lage pensioengerechtigde leeftijd gaan verdwijnen en dat ze straks langer moeten werken voor minder pensioen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

6 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

6 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

7 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

9 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

10 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

11 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

12 uur geleden