Frans parlement wil e-sigaretten verbieden
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft unaniem ingestemd met een voorstel om e-sigaretten voor eenmalig gebruik te verbieden. De e-sigaretten, ook vapes genoemd en in Frankrijk bekend als puffs, zouden voor tieners de eerste stap zijn richting een tabaksverslaving en slecht zijn voor het milieu.
De vapes zijn vooral populair onder jongeren, ziet Francesca Pasquini, het parlementslid dat de wet vorig jaar indiende. "Ze zijn belachelijk goedkoop, de fruitige en suikerrijke smaken zijn aantrekkelijk en het kleine formaat maakt ze makkelijk te verbergen voor ouders." Bovendien zouden de e-sigaretten voor milieuschade zorgen. Ze bevatten veel plastic en lithium en er is veel olie en water nodig om ze te produceren.
Het verbod wordt gesteund door de regering van premier Élisabeth Borne. Zij is zelf vaak aan het vapen tijdens de debatten en heeft daar kritiek op gekregen. De regering is bezig roken breder aan te pakken en wil bijvoorbeeld de belasting op sigaretten verhogen. Bovendien is het de bedoeling dat roken bij stranden, parken en bij scholen verboden wordt.
De wet moet nog worden goedgekeurd door de Franse Senaat en de Europese Commissie. Als alles goed gaat, moet het roken van e-sigaretten vanaf september 2024 verboden zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.
31 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".
7 uur geleden