Frans parlement wil e-sigaretten verbieden
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft unaniem ingestemd met een voorstel om e-sigaretten voor eenmalig gebruik te verbieden. De e-sigaretten, ook vapes genoemd en in Frankrijk bekend als puffs, zouden voor tieners de eerste stap zijn richting een tabaksverslaving en slecht zijn voor het milieu.
De vapes zijn vooral populair onder jongeren, ziet Francesca Pasquini, het parlementslid dat de wet vorig jaar indiende. "Ze zijn belachelijk goedkoop, de fruitige en suikerrijke smaken zijn aantrekkelijk en het kleine formaat maakt ze makkelijk te verbergen voor ouders." Bovendien zouden de e-sigaretten voor milieuschade zorgen. Ze bevatten veel plastic en lithium en er is veel olie en water nodig om ze te produceren.
Het verbod wordt gesteund door de regering van premier Élisabeth Borne. Zij is zelf vaak aan het vapen tijdens de debatten en heeft daar kritiek op gekregen. De regering is bezig roken breder aan te pakken en wil bijvoorbeeld de belasting op sigaretten verhogen. Bovendien is het de bedoeling dat roken bij stranden, parken en bij scholen verboden wordt.
De wet moet nog worden goedgekeurd door de Franse Senaat en de Europese Commissie. Als alles goed gaat, moet het roken van e-sigaretten vanaf september 2024 verboden zijn.
Meer uit Buitenland
RENO (ANP/RTR/AFP) - De grote natuurbrand bij de Amerikaanse stad Reno in de staat Nevada heeft inmiddels minstens 32 woningen verwoest. Enkele huizen zijn beschadigd. Ondanks de enorme schade meldde de brandweer maandag aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt in de strijd tegen de brand, die dit weekend nog van 4000 naar 6000 hectare groeide.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Ongeveer veertig mensen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen door bendegeweld in Kenscoff, nabij de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Dat zegt de burgemeester van Kenscoff, een bergdorpje dat uitkijkt op Port-au-Prince, tegen persbureau AFP.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft president Donald Trump voorlopig gelijk gegeven in zijn plan om het stemmen per post in de aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november te beperken. Het Hof schortte een eerdere uitspraak van een federale rechter op die belangrijke onderdelen van Trumps besluit had tegengehouden.
8 uur geledenPOMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.
13 uur geleden