Frans parlement wil e-sigaretten verbieden
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft unaniem ingestemd met een voorstel om e-sigaretten voor eenmalig gebruik te verbieden. De e-sigaretten, ook vapes genoemd en in Frankrijk bekend als puffs, zouden voor tieners de eerste stap zijn richting een tabaksverslaving en slecht zijn voor het milieu.
De vapes zijn vooral populair onder jongeren, ziet Francesca Pasquini, het parlementslid dat de wet vorig jaar indiende. "Ze zijn belachelijk goedkoop, de fruitige en suikerrijke smaken zijn aantrekkelijk en het kleine formaat maakt ze makkelijk te verbergen voor ouders." Bovendien zouden de e-sigaretten voor milieuschade zorgen. Ze bevatten veel plastic en lithium en er is veel olie en water nodig om ze te produceren.
Het verbod wordt gesteund door de regering van premier Élisabeth Borne. Zij is zelf vaak aan het vapen tijdens de debatten en heeft daar kritiek op gekregen. De regering is bezig roken breder aan te pakken en wil bijvoorbeeld de belasting op sigaretten verhogen. Bovendien is het de bedoeling dat roken bij stranden, parken en bij scholen verboden wordt.
De wet moet nog worden goedgekeurd door de Franse Senaat en de Europese Commissie. Als alles goed gaat, moet het roken van e-sigaretten vanaf september 2024 verboden zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft luchtvaartmaatschappijen en passagiers gewaarschuwd dat het Russische luchtruim "totaal onveilig" is zolang de oorlog voortduurt. Volgens hem is dat geen dreigement, maar een vaststelling.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse leger zegt begonnen te zijn met een "beslissende operatie" tegen doelen van de Verenigde Staten in de regio. Daarmee reageert Iran op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".
4 uur geleden