Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans parlement wil e-sigaretten verbieden

Frans parlement wil e-sigaretten verbieden

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft unaniem ingestemd met een voorstel om e-sigaretten voor eenmalig gebruik te verbieden. De e-sigaretten, ook vapes genoemd en in Frankrijk bekend als puffs, zouden voor tieners de eerste stap zijn richting een tabaksverslaving en slecht zijn voor het milieu.

De vapes zijn vooral populair onder jongeren, ziet Francesca Pasquini, het parlementslid dat de wet vorig jaar indiende. "Ze zijn belachelijk goedkoop, de fruitige en suikerrijke smaken zijn aantrekkelijk en het kleine formaat maakt ze makkelijk te verbergen voor ouders." Bovendien zouden de e-sigaretten voor milieuschade zorgen. Ze bevatten veel plastic en lithium en er is veel olie en water nodig om ze te produceren.

Het verbod wordt gesteund door de regering van premier Élisabeth Borne. Zij is zelf vaak aan het vapen tijdens de debatten en heeft daar kritiek op gekregen. De regering is bezig roken breder aan te pakken en wil bijvoorbeeld de belasting op sigaretten verhogen. Bovendien is het de bedoeling dat roken bij stranden, parken en bij scholen verboden wordt.

De wet moet nog worden goedgekeurd door de Franse Senaat en de Europese Commissie. Als alles goed gaat, moet het roken van e-sigaretten vanaf september 2024 verboden zijn.

Meer uit Buitenland

Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

13 minuten geleden
Hongaarse universiteiten weer aangesloten bij Erasmus-programma

BOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.

15 minuten geleden
Komiek Deniz Göktaş vervolgd voor beledigen president Erdogan

ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

1 uur geleden
Meloni viert dat haar regering recordperiode aan de macht is

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.

1 uur geleden
Oekraïne stelt bestand voor tijdens bezoek Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.

1 uur geleden
Zoon bevestigt dat uitvaart Mladić maandag is

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - De uitvaart van de Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić vindt komende maandag plaats, bevestigt zijn zoon na berichten in Servische media. Er worden tienduizenden mensen verwacht in Belgrado voor de uitvaart met staatseer.

1 uur geleden
Kansrijke partij Le Pen krijgt volle laag om 'hulpstop' Oekraïne

PARIJS (ANP) - De populaire partij van de radicaal-rechtse Marine Le Pen ligt onder vuur om de aankondiging dat die de hulp aan Oekraïne wil stopzetten. Het Rassemblement National "dient Rusland", zegt een belangrijke rivaal van Le Pen in de presidentsverkiezingen van volgend jaar.

2 uur geleden