Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans parlement stemt tegen omstreden migratiewet van Macron

Frans parlement stemt tegen omstreden migratiewet van Macron

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een omstreden migratiewet van de regering weggestemd. Dat is een grote tegenslag voor president Emmanuel Macron. Zijn binnenlandminister Gérald Darmanin heeft na de stemming zijn ontslag aangeboden, maar dat heeft Macron niet geaccepteerd.

De bedoeling van de wet was om de asielprocedure te versnellen en ongedocumenteerden sneller toe te staan om te werken in Frankrijk. Tegelijkertijd zouden migranten sneller kunnen worden uitgezet als ze gevaarlijk worden geacht en kunnen migranten moeilijker hun gezinnen naar Frankrijk halen.

Zowel links als rechts had kritiek op de wet. Sommigen vonden dat de wet te streng was, anderen wilden juist veel hardere maatregelen nemen om de asielinstroom te beperken. De radicaal-rechtse Marine Le Pen is blij dat het voorstel is weggestemd en zegt dat de Fransen nu worden beschermd voor een "migratiegolf". De links-radicale Jean-Luc Mélenchon riep Darmanin op om op te stappen na het klappen van de wet. Macron wil daar niets van weten en vraagt zijn minister met nieuwe ideeën te komen om de obstakels voor de wet te overwinnen.

De wet moet nu worden aangepast om toch aangenomen te worden, maar er wordt in Franse media ook al gespeculeerd dat de regering dat niet zal doen. Macron kan via een artikel in de grondwet het parlement omzeilen, zoals hij ook deed om de omstreden pensioenwet aangenomen te krijgen. Dat is een weinig populaire maatregel en daarom is het de vraag of Macron die weer zou willen gebruiken. Het parlement zou dan namelijk met een motie van wantrouwen kunnen komen.

Meer uit Buitenland

Belgisch OM eist 27 jaar tegen man die carnavalsvierders doodreed

BERGEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van 27 jaar geëist voor Paolo Falzone, die hoofdverdachte is in het proces rond het carnavalsdrama van Strépy-Bracquegnies. In 2022 reed hij onder invloed met hoge snelheid een groep carnavalsvierders aan. Hierbij vielen zeven doden en tientallen gewonden.

4 minuten geleden
Duitsland wijst EU-meerjarenbegroting 2028-2034 af

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland wijst het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 af. De financiering ervan is "volstrekt buitensporig", zei de Duitse minister Günther Krichbaum (Europese Zaken) dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers het compromisvoorstel van raadsvoorzitter Cyprus. Dat stelt een begroting voor die 2 procent lager is dan de 2000 miljard euro die de Europese Commissie wil. "We wijzen de voorgestelde bedragen af", zei Krichbaum.

27 minuten geleden
Araghchi: vanaf vrijdag gesprekken definitief akkoord VS en Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken over een vredesakkoord met de VS gaan waarschijnlijk vrijdag in Zwitserland van start, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Seyed Abbas Araghchi. Dat is ook de dag dat de tijdelijke overeenkomst tussen de landen officieel van kracht moet gaan.

29 minuten geleden
Zelensky aangekomen in Évian voor G7-top

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in het Franse Évian voor de G7-top die daar wordt gehouden. De Oekraïense leider werd dinsdag ontvangen door zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron en zal in Évian een speciale sessie bijwonen over Oekraïne.

43 minuten geleden
Oekraïne valt olieraffinaderij in Moskou aan

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft een Russische olieraffinaderij aangevallen in Moskou, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Deze keer heeft de regio Moskou de reikwijdte van Oekraïnes langeafstandsraketten gevoeld." De burgemeester van Moskou, Sergej Sobjanin, bevestigt dat de raffinaderij geraakt is.

49 minuten geleden
Chinese president Xi Jinping steunt Myanmarese leider

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping steunt de Myanmarese president Min Aung Hlaing, zei hij tijdens een ontmoeting in Beijing. "Ik ben bereid om ons leiderschap verder te versterken, de broederlijke vriendschap tussen onze twee volkeren verder te brengen en de alomvattende strategische samenwerking te verdiepen", aldus Xi. Het is het tweede staatsbezoek van Min Aung Hlaing sinds hij in april president werd na een staatsgreep in 2021.

2 uur geleden
Acht doden bij crash bommenwerper VS, onder wie personeel Boeing

LOS ANGELES (ANP/RTR/DPA) - Bij het ongeluk met een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht in Los Angeles zijn acht Amerikanen om het leven gekomen. De kolonel van luchtmachtbasis Edwards, ten noorden van Los Angeles, waar het toestel van was vertrokken, spreekt van een "vreselijke tragedie".

4 uur geleden