Frans parlement stemt tegen omstreden migratiewet van Macron
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een omstreden migratiewet van de regering weggestemd. Dat is een grote tegenslag voor president Emmanuel Macron. Zijn binnenlandminister Gérald Darmanin heeft na de stemming zijn ontslag aangeboden, maar dat heeft Macron niet geaccepteerd.
De bedoeling van de wet was om de asielprocedure te versnellen en ongedocumenteerden sneller toe te staan om te werken in Frankrijk. Tegelijkertijd zouden migranten sneller kunnen worden uitgezet als ze gevaarlijk worden geacht en kunnen migranten moeilijker hun gezinnen naar Frankrijk halen.
Zowel links als rechts had kritiek op de wet. Sommigen vonden dat de wet te streng was, anderen wilden juist veel hardere maatregelen nemen om de asielinstroom te beperken. De radicaal-rechtse Marine Le Pen is blij dat het voorstel is weggestemd en zegt dat de Fransen nu worden beschermd voor een "migratiegolf". De links-radicale Jean-Luc Mélenchon riep Darmanin op om op te stappen na het klappen van de wet. Macron wil daar niets van weten en vraagt zijn minister met nieuwe ideeën te komen om de obstakels voor de wet te overwinnen.
De wet moet nu worden aangepast om toch aangenomen te worden, maar er wordt in Franse media ook al gespeculeerd dat de regering dat niet zal doen. Macron kan via een artikel in de grondwet het parlement omzeilen, zoals hij ook deed om de omstreden pensioenwet aangenomen te krijgen. Dat is een weinig populaire maatregel en daarom is het de vraag of Macron die weer zou willen gebruiken. Het parlement zou dan namelijk met een motie van wantrouwen kunnen komen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.
29 minuten geledenALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.
45 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.
3 uur geleden