Frans parlement stemt tegen omstreden migratiewet van Macron
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een omstreden migratiewet van de regering weggestemd. Dat is een grote tegenslag voor president Emmanuel Macron. Zijn binnenlandminister Gérald Darmanin heeft na de stemming zijn ontslag aangeboden, maar dat heeft Macron niet geaccepteerd.
De bedoeling van de wet was om de asielprocedure te versnellen en ongedocumenteerden sneller toe te staan om te werken in Frankrijk. Tegelijkertijd zouden migranten sneller kunnen worden uitgezet als ze gevaarlijk worden geacht en kunnen migranten moeilijker hun gezinnen naar Frankrijk halen.
Zowel links als rechts had kritiek op de wet. Sommigen vonden dat de wet te streng was, anderen wilden juist veel hardere maatregelen nemen om de asielinstroom te beperken. De radicaal-rechtse Marine Le Pen is blij dat het voorstel is weggestemd en zegt dat de Fransen nu worden beschermd voor een "migratiegolf". De links-radicale Jean-Luc Mélenchon riep Darmanin op om op te stappen na het klappen van de wet. Macron wil daar niets van weten en vraagt zijn minister met nieuwe ideeën te komen om de obstakels voor de wet te overwinnen.
De wet moet nu worden aangepast om toch aangenomen te worden, maar er wordt in Franse media ook al gespeculeerd dat de regering dat niet zal doen. Macron kan via een artikel in de grondwet het parlement omzeilen, zoals hij ook deed om de omstreden pensioenwet aangenomen te krijgen. Dat is een weinig populaire maatregel en daarom is het de vraag of Macron die weer zou willen gebruiken. Het parlement zou dan namelijk met een motie van wantrouwen kunnen komen.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.
5 uur geledenERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
9 uur geleden