
Frans parlement keurt wet voor omstreden 'coronapas' goed
PARIJS (ANP) - Het Franse parlement heeft maandag een wetsvoorstel goedgekeurd die inenting tegen Covid-19 verplicht voor zorgmedewerkers en zorgt voor een verdere aanscherping van de coronamaatregelen in het land.
Vanaf augustus moeten mensen via een zogenoemde 'coronapas' een vaccinatiebewijs laten zien in horecazaken, sommige winkelcentra en als ze een lange afstand willen afleggen met de trein of het vliegtuig. Sinds woensdag moeten bezoekers van Franse musea, bioscopen en evenementenlocaties al bewijs laten zien dat ze zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of negatief zijn getest.
Het wetsvoorstel leidt tot veel kritiek in Frankrijk. De afgelopen twee weekenden gingen duizenden mensen de straat op om te protesteren tegen de 'gezondheidspas' en verplichte inentingen. Critici van de beperkende maatregelen stellen dat die buitensporig zijn en voornamelijk kinderen en armen treffen.
Op verschillende plaatsen in Parijs botsten demonstranten dit weekend met de politie. Bij de Champs-Élysées zette de politie traangas in. In Marseille keerden demonstranten zich tegen een cameraploeg van televisiezender BFMTV en zou een journalist geschopt zijn.
De nieuwe maatregelen blijven tot zeker 15 november van kracht. Het Franse Hooggerechtshof moet officieel nog wel instemmen met de wet.
Frankrijk heeft momenteel te maken met een vierde coronagolf als gevolg van de besmettelijke Delta-variant. Begin juli werden dagelijks ongeveer 4000 nieuwe coronagevallen gemeld in het land, maar dit aantal loopt de afgelopen weken geleidelijk op. Vorige week werden op een dag 22.000 nieuwe besmettingen geregistreerd. Bovendien neemt ook het aantal ziekenhuisopnames met corona toe.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander op X bedankt voor de ontvangst op Paleis Huis ten Bosch. Hij schrijft dat hij het koninklijk paar ook dankbaar is voor hun steun aan Oekraïne en aan de Oekraïners die naar Nederland zijn gevlucht na de Russische invasie.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op drie Iraanse atoominstallaties afgelopen weekend hebben de belangrijkste componenten van het nucleaire programma van het land niet vernietigd, in tegenstelling tot wat president Donald Trump beweert. Waarschijnlijk is slechts een maandenlange vertraging veroorzaakt, volgens een eerste beoordeling van Amerikaanse inlichtingendiensten. Dat stellen ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN.
15 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het aantal mensen dat in Oekraïne is omgekomen door Russische raketaanvallen op de stad Dnipro en omgeving is opgelopen tot zeventien. De gouverneur van de regio heeft dat meegedeeld. Ook zijn 279 mensen, onder wie kinderen, gewond geraakt.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen houden afzonderlijke werkdiners bij de NAVO-top. Terwijl de regeringsleiders een diner hebben met koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Paleis Huis ten Bosch, eten de ministers op het terrein van het World Forum in Den Haag, waar deze dagen de top plaatsvindt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft "een belangrijk hoofdstuk afgerond, maar de campagne tegen Iran is nog niet voorbij". Dat zei de Israëlische legerleider Emal Zamir dinsdagavond in een verklaring. De campagne gaat "een nieuwe fase in", aldus de legerleider.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte heeft er geen probleem mee dat Donald Trump een prijzend sms'je, dat hij naar hem heeft verstuurd, openbaar heeft gemaakt. "Het was niet gepland, maar er staat niets geks in. Geen enkel probleem mee", zei hij bij een ingelast mediamoment.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een bestand met Israël. Het Iraanse luchtruim is nu open voor internationale vluchten van en naar de hoofdstad Teheran met toestemming vooraf, aldus flight-trackingwebsite Flightradar24.
2 uur geleden