Frans oorlogsschip in Egypte voor behandeling zieke kinderen Gaza
PARIJS (ANP/RTR) - Een Frans oorlogsschip is aangekomen in Egypte en kan mogelijk deze week al gewonde kinderen uit Gaza behandelen. Dat meldde minister van Defensie Sébastien Lecornu, die op de radio stelde dat helikoptercarrier Dixmude beschikt over twee operatiezalen en veertig bedden.
De Dixmude is voor zover bekend het eerste westerse oorlogsschip dat aanlegt in Egypte sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Het vaartuig arriveerde in een haven op zo'n 50 kilometer van de Gazastrook. De Franse autoriteiten zeggen dat er 22 burgerartsen aan boord zijn, onder wie zestien chirurgen.
Zieke en gewonde kinderen uit de Gazastrook kunnen een behandeling ondergaan aan boord van het schip. Ze moeten daarna worden overgebracht naar reguliere ziekenhuizen of veldhospitalen om plek vrij te maken. De Franse autoriteiten stellen ook in eigen land vijftig bedden beschikbaar voor minderjarige patiënten.
Israël heeft wekenlang aanvallen uitgevoerd op Hamas in de Gazastrook, maar sinds vrijdag is een bestand van kracht. Dat maakt het mogelijk om gijzelaars en gevangenen uit te wisselen. Het biedt ook de gelegenheid om meer hulpgoederen naar Gaza te brengen. Daar vielen ook veel burgerslachtoffers.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
4 uur geleden