Frans oorlogsschip in Egypte voor behandeling zieke kinderen Gaza
PARIJS (ANP/RTR) - Een Frans oorlogsschip is aangekomen in Egypte en kan mogelijk deze week al gewonde kinderen uit Gaza behandelen. Dat meldde minister van Defensie Sébastien Lecornu, die op de radio stelde dat helikoptercarrier Dixmude beschikt over twee operatiezalen en veertig bedden.
De Dixmude is voor zover bekend het eerste westerse oorlogsschip dat aanlegt in Egypte sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Het vaartuig arriveerde in een haven op zo'n 50 kilometer van de Gazastrook. De Franse autoriteiten zeggen dat er 22 burgerartsen aan boord zijn, onder wie zestien chirurgen.
Zieke en gewonde kinderen uit de Gazastrook kunnen een behandeling ondergaan aan boord van het schip. Ze moeten daarna worden overgebracht naar reguliere ziekenhuizen of veldhospitalen om plek vrij te maken. De Franse autoriteiten stellen ook in eigen land vijftig bedden beschikbaar voor minderjarige patiënten.
Israël heeft wekenlang aanvallen uitgevoerd op Hamas in de Gazastrook, maar sinds vrijdag is een bestand van kracht. Dat maakt het mogelijk om gijzelaars en gevangenen uit te wisselen. Het biedt ook de gelegenheid om meer hulpgoederen naar Gaza te brengen. Daar vielen ook veel burgerslachtoffers.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
4 uur geleden