Frans OM wil veertien mensen vervolgen voor moord Samuel Paty
PARIJS (ANP/AFP) - De antiterreurafdeling van het Franse Openbaar Ministerie (PNAT) wil dat veertien mensen worden berecht in verband met de moord op Samuel Paty. De leerkracht geschiedenis en aardrijkskunde werd in oktober 2020 onthoofd door een extremist.
De 47-jarige Paty werd omgebracht nadat hij in de klas spotprenten van de profeet Mohammed had getoond tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting. De onthoofding leidde in Frankrijk en daarbuiten tot geschokte reacties. De dader werd na de moord door de politie doodgeschoten.
De zwaarste aanklacht is voor twee vrienden van de dader. Zij zouden hem hebben vergezeld toen hij een mes kocht. Verder wil het PNAT dat nog zes andere volwassenen en zes leerlingen worden berecht. Volgens Franse media gaat het onder anderen om de islamistische activist Abdelhakim Sefrioui en de vader van een scholiere die op internet opriep tot actie tegen de docent.
Onderzoeksrechters zullen later een besluit nemen over het al dan niet berechten van de veertien verdachten.
Meer uit Buitenland
LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
1 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
1 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
1 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
4 uur geledenLUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.
4 uur geleden