Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans OM wil veertien mensen vervolgen voor moord Samuel Paty

Frans OM wil veertien mensen vervolgen voor moord Samuel Paty

PARIJS (ANP/AFP) - De antiterreurafdeling van het Franse Openbaar Ministerie (PNAT) wil dat veertien mensen worden berecht in verband met de moord op Samuel Paty. De leerkracht geschiedenis en aardrijkskunde werd in oktober 2020 onthoofd door een extremist.

De 47-jarige Paty werd omgebracht nadat hij in de klas spotprenten van de profeet Mohammed had getoond tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting. De onthoofding leidde in Frankrijk en daarbuiten tot geschokte reacties. De dader werd na de moord door de politie doodgeschoten.

De zwaarste aanklacht is voor twee vrienden van de dader. Zij zouden hem hebben vergezeld toen hij een mes kocht. Verder wil het PNAT dat nog zes andere volwassenen en zes leerlingen worden berecht. Volgens Franse media gaat het onder anderen om de islamistische activist Abdelhakim Sefrioui en de vader van een scholiere die op internet opriep tot actie tegen de docent.

Onderzoeksrechters zullen later een besluit nemen over het al dan niet berechten van de veertien verdachten.

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

15 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden