Frans OM wil veertien mensen vervolgen voor moord Samuel Paty
PARIJS (ANP/AFP) - De antiterreurafdeling van het Franse Openbaar Ministerie (PNAT) wil dat veertien mensen worden berecht in verband met de moord op Samuel Paty. De leerkracht geschiedenis en aardrijkskunde werd in oktober 2020 onthoofd door een extremist.
De 47-jarige Paty werd omgebracht nadat hij in de klas spotprenten van de profeet Mohammed had getoond tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting. De onthoofding leidde in Frankrijk en daarbuiten tot geschokte reacties. De dader werd na de moord door de politie doodgeschoten.
De zwaarste aanklacht is voor twee vrienden van de dader. Zij zouden hem hebben vergezeld toen hij een mes kocht. Verder wil het PNAT dat nog zes andere volwassenen en zes leerlingen worden berecht. Volgens Franse media gaat het onder anderen om de islamistische activist Abdelhakim Sefrioui en de vader van een scholiere die op internet opriep tot actie tegen de docent.
Onderzoeksrechters zullen later een besluit nemen over het al dan niet berechten van de veertien verdachten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
7 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 uur geleden